Zbiory zadań i vademeca, książki

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: naso »

Co sądzicie o podręcznikach do biologii wyd. MAC EDUKACJA Ewa Pyłka-Gutowska, Ewa Jastrzębska? Można uczyć się z nich do matury?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2009, o 19:29 przez naso, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: agatha_89 »

Ja bym ich raczej nie polecała. Moja prof poleca podręczniki Operonu, Lewińskiego. Duzo pytań na maturę sa robionę pod ten podręcznik i pod Lewińskiego :]
Ale polecam wszytkie ćwiczenia z MAC EDUKACJI sa bardzo fajne, jest napisane,że niby zakres podstawowy,ale zadania nie są az takie proste, jest nad czym pomyślec i trzeba sięgnąc do kilku książek. Więc gorąco polecam.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Medycyna Lwów »

agatha_89 pisze:Ja bym ich raczej nie polecała. Moja prof poleca podręczniki Operonu, Lewińskiego. Duzo pytań na maturę sa robionę pod ten podręcznik i pod Lewińskiego :]
Ale polecam wszytkie ćwiczenia z MAC EDUKACJI sa bardzo fajne, jest napisane,że niby zakres podstawowy,ale zadania nie są az takie proste, jest nad czym pomyślec i trzeba sięgnąc do kilku książek. Więc gorąco polecam.
a wiesz kim są autorki tego podręcznika Prawdopodobnie nie wiesz - otóż są to egzaminatorki i koordynatorki centralnej komisji Egzaminacyjnej w Warszawie - m.in. zatwierdzają pytania maturalne. To chyba świadczy o ich bardzo wysokim poziomie merytorycznym i utylitarnym.Książki i ćwiczenia wyd. MAC sa jak najbardziej bardzo dobrymi pozycjami, wg mnie lepszymi niż Operon podstawowy - do matury nawet rozszerzonej sa przydatne.
Alien18
Posty: 171
Rejestracja: 21 lut 2007, o 20:40

Pakiety maturalne

Post autor: Alien18 »

Witam, potrzebuje informacji, jakie znacie pakiety maturalne z biologii oprócz operonu, omegii. Byle nie były to pakiety maturalne z ostatnich lat, tyko najlepiej jakieś autorskie. Ma ktoś jakieś namiary?
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: scarlett89 »

WSiP Maturalnie, że zdasz, zainwestuj w stara dobrą Personę też
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: sosen »

Sprawdź sobie serię takich książek wydawnictwa OE PazdryZdaj maturę". Ja miałem tą książkę tylko, że do chemii i była dosyć dobra, ale wiem, że z tej samej serii też jest biologia, bo miałem kilka kserówek z niej i według mnie może być niezła. A Persony do matury to raczej nie polecam. Bo ona raczej była robiona pod egzaminy testowe na AM a matura troszkę inaczej wygląda. Ale tak dla siebie można sobie i z tej ksiązki zadanka porozwiązywać, bo niektóre są ciekawe.
Katrin 18
Posty: 50
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 13:57

Zna ktoś jakiś fajny zbiór zadan z biologii??

Post autor: Katrin 18 »

Zdaje mature z biologii i chciałam na czyms poćwiczyć. Będe wdzieczna za jakieś informacje
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: garbage »

ja polecam omege i macedykacje
Katrin 18
Posty: 50
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 13:57

Poszukiwany zbiór zadań z wykresami, badaniami itd

Post autor: Katrin 18 »

Chodzi mi o ten typ zadań maturalnych, które są związane z wykresami czyli wyciąganie wniosków, problemy badawcze, hipotezy itd. Orientuje się ktos może gdzie znajde najwięcej takich zadań Będę wdzięczna za informacje
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: Anea »

Z podręczników wyd. MAC nie korzystam, ale mam vademecum maturalne i rzeczywiście zadania są ciekawe i urozmaicone
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: garbage »

ja posiadam ten pomarańczowy zbiór zadan. Bardzo go sobie chwale, nie bedziesz żałowac tego zakupu
dw4463757
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2007, o 10:32

Testy z eMPi^2 - dobre?

Post autor: dw4463757 »

Witam

Co możecie powiedzieć o testach maturalnych z biologii z wydawnictwa eMPi²? Czy są dobre? Czy może jednak omega/operon/wsip lepsze?

Wiem, temat był poruszany, ale o testach tego wydawnictwa nic nie znalazłem

Pozdrawiam
axsi
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2007, o 10:59

Re: Zbiory zadań i vademeca, książki

Post autor: axsi »

z operonu lepsze choc jak kto woli
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości