Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: Wyżlin »

Czy z roku na rok matury są coraz trudniejsze, jeśli chodzi o chemię i biologię rozszerzone? Czy poziom jest po prostu stabilny".

Dzisiaj po próbnych maturach z matematyki pani powiedziała Jest ogólnie założone, ze z roku na rok matury są po prostu coraz trudniejsze - tyczyło się to matematyki. Czy tak samo jest z chemią i biologią?
Czy może z roku na rok zadania bardziej przejrzyste i możliwe do wykonania bez podwyższonego stopnia trudności?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: annusza »

Jeśli chodzą o matematykę podstawową to nie zgadzam się kompletnie - z roku na rok arkusze są łatwiejsze, co wynika z polityki naszych czasów - każdy musi mieć maturę, więc trzeba dostosować poziom trudności. Rozszerzenie też się zmieniło na przestrzeni lat na plus, kiedyś były bardzo skomplikowane obliczenia. Teraz zadania są bardziej na pomysł niż kunszt rachunkowy.

Moja nauczycielka biologii twierdzi, że ostatnia matura z biologii była najtrudniejsza, jaką widziała. Chemia też od paru lat jest trudniejsza, mniej schematyczna. Ale czy to już utrwalony trend? Wydaje mi się, że poziom trudności między poszczególnymi latami różni się nieznacznie, a ocena poziomu trudności jest też oceną subiektywną każdego piszącego.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: Mårran »

Z matematyki coraz trudniejsza? Dobry dżołk
Pani Buka
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: mrsdavis »

annusza pisze:ocena poziomu trudności jest też oceną subiektywną każdego piszącego.
Dokładnie. Podobno moja pierwsza matura była łatwa, a kolejna którą pisałam- dużo trudniejsza. Jednak w mojej ocenie było zupełnie na odwrót, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że wynika to z tego, że moja wiedza była większa i byłam po prostu o niebo lepiej przygotowana.

Nie wiem, czy ktoś specjalnie zakładałby: o, w tym roku uwalmy maturzystów bardziej niż w zeszłym". Wydaje mi się że nie, ale w końcu są na świecie rzeczy, o których się filozofom nie śniło
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: Wendigo »

Nie wiem czy słowo trudniejsza jest tu odpowiednie, ja bym się raczej skłaniał ku stwierdzeniu, że nowa matura jest coraz bardziej na myślenie zwłaszcza z chemii i biologii.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: Mårran »

Może mniej schematyczna. Dla niektórych to trudniejsze.
Pani Buka
inmariviatua
Posty: 21
Rejestracja: 15 lip 2013, o 19:51

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: inmariviatua »

Matura z matematyki jest coraz łatwiejsza -)

tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: tomsa1993 »

Coraz częściej matury sprawdzają umiejętność pisania pod klucz a nie sprawdzają tego co powinny w dużej mierze czyli wiedzy, i to jest przykre jeśli jakaś osoba kompletnie nie mająca pojęcia o biologii pisze ją na dość wysoki procent w porównaniu do osób które posiadają wiedze.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: Smile_Forever »

Ale prawda jest taka, że każdy zawsze ocenia maturę według siebie i dla każdego dany arkusz może mieć inny stopień trudności Jednak z tym myśleniem pod klucz jest sporo prawdy, niestety.
ногомас

Re: Cz z roku na rok poziom matur jest coraz trudniejszy?

Post autor: ногомас »

M&#xE5rran pisze:Z matematyki coraz trudniejsza? Dobry dżołk
owszem, do 2009 roku chemia była łatwa i nie wymagająca używania mózgu a schematów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości