Badanie ankietowe do pracy dyplomowej

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
agaGMO
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 12:02

Badanie ankietowe do pracy dyplomowej

Post autor: agaGMO »

Szanowni Państwo

Problematyka żywności genetycznie modyfikowanej jest według mnie bardzo
ważna, acz nie doceniana. Zauważając pewien brak tekstów podejmujących
tę tematykę, zdecydowałam sie poświęcić jej moją pracę dyplomową na
Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawa.

Zapraszam organizacje i firmy, zajmujące się GMO, do udziału w badaniu
ankietowym.

Będę wdzięczna za podzielenie się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem w
tym zakresie i poświecenie czasu na wypełnienie poniższej ankiety.

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Hawryluk
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Badanie ankietowe do pracy dyplomowej

Post autor: Savok »

Mam kilka zastrzezen do ankiety.
Pyt 3 nie uwzglednia, ze wypelniajace moze NIE BYC czlonkiem organizacji czy korporacji, a jedyniezwyklym zjadaczem chleba lub niezrzeszkonym z GMO pracownikem naukowym, studentem, badz uczniem.

Pyt 5. nie zaklada, ze ankietowany moze nie pracowac

Pyt 7 nie uwzglednia mozliwosci, ze rodzaj produktu nie stanowil by roznicy.
agaGMO
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 12:02

Re: Badanie ankietowe do pracy dyplomowej

Post autor: agaGMO »

Dzień dobry

ankieta ma na celu zbadanie organizacji i firm, które się zajmują GMO i/lub żywnością genetycznie modyfikowaną, nie jest skierowana do konsumentów. Z tego w względu w pytaniu pyt 3 nie ma możliwości wybrania opcji konsument. Podobnie jest w pyt 5 zakładam,
że przedstawiciele firm i organizacji są osobami pracującymi. Natomiast dziękuję za cenną uwagę, dotyczącą pyt 7. Ankieta rzeczywiście nie uwzględnia takiej możliwości, jednak respondent może pominąć odpowiedź na to pytanie, zostawiając puste pole. Jest to moja pierwsza ankieta i nie zakładam, że jest idealna, dlatego dziękuję za cenne uwagi.

A. H.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Badanie ankietowe do pracy dyplomowej

Post autor: Savok »

Jesli jest kierowana do organizacji, to na tym forum raczej target sie nie znajdzie.

Wypadaloby tez na wstepie zaznaczyc do kogo kierowana jest ankieta, jest to podstawa uzyskania wiarygodnych danych.

Jesli ankieta obejmuje rowniez mozliwosc pominiecia odpowiedzi na jakies pytanie, to powinno sie to znalezc w opisie do ankiety, a z mojego punktu widzenia, ankieta nie wymagajaca kompletu odpowiedzi (lub uniemozliwiajaca ich udzielenia w rzeczywisty sposob) ma mierna wartosc statystyczna.
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: Badanie ankietowe do pracy dyplomowej

Post autor: Mateusz »

Może warto byłoby zrobić również ankietę skierowaną do, jak to Savok określił,zwykłych zjadaczy chleba"?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości