kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

Chyba nie mam niczego co by Cie interesowalo. nie mam nic do KFu itp.
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Jakieś plany albo 60x?

Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

Plany i 60x, ktore mam chce sobie zostawic zeby miec cokolwiek na 160, bo nigdy nie wiadomo czy jakiegos mikroskopu za grosze kiedys nie kupie. Te obiektywy kupowalem albo nowe albo po dosc wysokich cenach, wiec sprzedawac ich mi sie w ogole nie oplaca.
francisco
Posty: 135
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: francisco »

Hello
I buy PZO objectives 10X, 20X, 40X
Francisco
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

search on allegro, if you find any let us know and somebody will help to order them for you (:

price around 30-50 zlotys for each is reasonable.
francisco
Posty: 135
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: francisco »

Thank you very much planapo
Francisco
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: sebba28 »

Sprzedam:
-Obiektywy polaryzacyjno-interferencyjne PZO PI
DSCN2963.JPG
Obiektywy do kontrastu fazowego dodatniego Pzo .
IMG_8603.jpg
-Obiektyw do kontrastu fazowego Nikon 20/0.4 DL Ph2 160/1.2.,
IMG_8570.jpg
-Obiektyw do kontrastu fazowego Zeiss Neofluar 100/1.30 Ph3 160/-
IMG_8599.jpg
-Kondensor szczelinowy wraz z polaryzatorem.
IMG_8602.jpg
-Mikroskop Biolar,brak oswietlacza i obiektywow,nasadka dwuoczna,kondensor szczelinowy, stan b.dobry .
francisco
Posty: 135
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: francisco »

Hello.
Prices?
Francisco
Vaymar
Posty: 14
Rejestracja: 5 gru 2013, o 12:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Vaymar »

Witam i z góry przepraszam, że w chwilę po przywitaniu już poruszam kwestię finansów.
Otóż posiadam dwa bliźniacze mikroskopy Zeissa, model Amplival.
Jeden z nich chciałbym doinwestować a drugi sprzedać.
I tu się pojawia pytanie - ile? Nie chcę się wygłupić i wystawić mikroskopu na sprzedaż za kilka kPLN jeśli wart on jest tylko ułamek tej ceny. Moje wątpliwości są następujące. Na allegro pojawiają się Amplivale w dużym rozstrzale cenowym. Moim zdaniem zwykle cena jest mocno zawyżona. Nawet teraz jest jedna aukcja gdzie sprzedawca chce za swój mikroskop 5,5 kPLN. Po opisie i innych jego przedmiotach wnioskuję, że nie wie nawet co posiada poza tym, że jest to mikroskop.
Z drugiej strony jest eBay, ale tu znowu ceny wydają mi się zaniżone. Ostatnie dwie aukcje skończyły się kwotą w okolicy 200 EUR. Za taką kwotę nie tak dawno temu sprzedałem swojego Biolara. Nie chcę tym samym stwierdzić, że PZO musi mieć jakieś kompleksy. Biolar to fajny mikroskop z dużymi możliwościami i przystępną ceną, ale to Zeiss jest w gronie liderów tej dziedziny.
I tu pytanie do Was? Za jaką kwotę mogę wystawić swojego Amplivala nie narażając się na śmieszność, ale i również nie będąc stratny. Powiem w ten sposób, chciałbym zaoferować cenę, z której i ja i potencjalny kupujący będą zadowoleni. Jednocześnie nie spieszy mi się i nie muszę go sprzedawać na już.
Poniżej zamieszczam zdjęcia. Uzupełniając je krótkim komentarzem - mikroskop w pełni sprawny, wszystko chodzi płynnie. Optyka bez zarysowań, ale zapewne profesjonalne czyszczenie by jej nie zaszkodziło, ale jest to mniej niż wymagalne. Okulary to PK 10 x 15,5. Obiektywy (Plana) HI100x/1,30, 63x/0,80, 6,3x/0,12. Rewolwer jest na pięć obiektywów - więc brakuje dwóch do kompletu.

Z minusów jakie zauważyłem w trakcie obserwacji (ale to dotyczy obu moich mikroskopów), to żarówka dającą żółte światło. Niektóre preparaty w takim świetle wyglądają po prostu gorzej. Mikroskop, który ze mną zostanie planuję przerobić na oświetlenie LED, ale w tym pozostawię to już do wyboru potencjalnemu kupcowi.
Będą bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc.

PS. Przeczytałem regulaminy i wszystko co było dla początkującego, ale z góry przepraszam jeśli nagryzmoliłem nie w tym dziale co trzeba, ale i też nie znalazłem innego bardziej odpowiedniego. Niemniej czytanie ze zrozumieniem czasem u mnie kuleje )

pozdrawiam
Jakub
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

fajny, dobry mikroskop z ogromnymi mozliwosciami rozbudowy. za ile? dokladniej powie JohnyM bo on sie na Amplivalach dobrze zna. To jednak stary model i na kokosy raczej nie licz na plus nasadka tri.

Niestety ebay weryfikuje to ile cos jest warte, najczesciej okolo 1/5 ceny nowego. Przegladnac sporo zakonczonych aukcji i wyciagnac srednia, zawsze lepiej wstawic drozej i obnizac niz od razu sprzedac za mala cene. na ebayu nie placi sie za wystawianie wiec mozna sobie to rozlozyc w czasie (:
Vaymar
Posty: 14
Rejestracja: 5 gru 2013, o 12:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Vaymar »

Dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, a nie chcę już zaczynać nowego tematu. Czy nasadka trinokularowa służy w tym przypadku do podłączenia kamery? Zdaje się, że kiedyś widziałem Amplivala właśnie z kamerą, ale głowy nie dam, bo to już dawno temu było.

pozdrawiam
Jakub
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Na nasadkę trino możesz podłączyć co tylko chcesz. Kamerę, aparat, kolejną nasadkę okularową, fotometr.
Co do ceny, to na allegro rzeczywiście są wystawiane dość drogo jak na polski rynek i raczej się nie sprzedają, ale w przeliczeniu na euro to na ebayu poszły by spokojnie. Po prostu, w Polsce mikroskopy są tańsze niż za granicą.
Specjalnie na ceny kompletnych amplivalów nie zwracam uwagi (części), ale wydaje mi się że gdybyś sprzedawał go na części, to spokojnie przekroczy te 200euro.
Na pewno bardziej opłacałaby się sprzedaż na ebayu.

Niestety, widzę że twój amplival ma jeden bardzo poważny problem: brak tych dwóch obiektywów. Niby pryszcz, ale jeśli mnie wzrok nie myli, to masz tam bardzo rzadkie obiektywy 00/0,17 prawda?

Jeszcze co do liderów itp. to muszę cię skorygować. Za granicą, panuje dość powszechne przekonanie o wyższości zeiss west nad zeiss jena, który jest gorszy i komunistyczny . Co prawda, jest to bzdura bo wystarczy spytać ile obiektywów zeiss west jest do wywalenia z delaminacją a ile od jeny albo porównać możliwości sprzętów. Niestety ma to wpływ na ceny.
Vaymar
Posty: 14
Rejestracja: 5 gru 2013, o 12:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Vaymar »

Niestety, widzę że twój Amplival ma jeden bardzo poważny problem: brak tych dwóch obiektywów. Niby pryszcz, ale jeśli mnie wzrok nie myli, to masz tam bardzo rzadkie obiektywy 00/0,17 prawda?
Zgadza się. Nie wiem z jakiego powodu tak rzadko są widywane na rynku wtórnym. Różnią się gwintem i do mikroskopów z gwintem RMS nie pasują. Na eBayu są widywane regularnie, na Allegro od wielkiego dzwonu.

Dzięki i pozdrawiam
Jakub
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości