MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
west
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2008, o 19:15

MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: west »

Mam mały problem w sumie nie taki mały, bo czas płynie szybko, a ja nadal jestem niezdecydowana Chodzi tutaj o mature, ktora bede zdawac w roku 2009 a najgorsze jest to, ze nie zaczełam sie na nia jeszcze uczyc, boo nie wiem sama czego chce BIOLOGIA czy GEOGRAFIA? raz słysze ze lepiej biologie, bo łatwiejsza, a raz ze geografie ( bo łatwiejsza:|).i nie mam czegos takiego, ze w ktoryms z tych dwóch przedmiotów czuje sie lepiej no moze troszke z biologii, bo moim zdaniem jest bardziej interesujaca, ale kiedy tak patrze na te wszystkie nazwy jakie wystepuja, te enzymy itp., itd. to mi sie płakac chce | Geografia znowu wiaze sie z obliczeniami, mapami (ktorych nieznosze) | ale to juz mniejsza o to wszystko przede wszystkim chcialabym prosic o Wasze zdanie: co łatwiej i lepiej zdac na maturze? Chce znac Wasze zdanie Proszę o pomoc.
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: aexis »

co latwiej zdac toi pojecie względne .tak uwazam ja. jedni maja mniejsza wiedze a lepsze umiejętnosci wstrzeliwania się w klucz a drudzy odwrotnie. zawsze słyszalam ze gera latwiejsza ale w zeszlym roku niby trudna byla.zastanow się jaki kierunek studiów Cie interesuje i zobacz co wymagaja i to zdawaj. podstawowej nie jets tak trudno sie nauczyc przez ten czas. ja mam tyle na rozszerzona z bioli i chemii. ja na Twoim miejscu zdawałabym biole bo chyba wiecej jets fajnych kierunkow po niej niz po gerze.
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: Delling »

Ja bym się nie zastanawiał która łatwiejsza bo obydwie na podstawie to banały, tylko bym się zastanawiał, po co mi ona ?
west
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2008, o 19:15

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: west »

Ja nie mysle poki co nad tym co pozniej bo moja ambicja jest niewielka jak i wiedza poki co mi chodzi o to zeby zdac ta mature jako tako, a dokladniej mowiac dosc dobrze i miec spokoja studia, hmm. pomysle o nich po maturze, zalezy jak mi ona pojdziepoki co nie chce snuc wielkich planow zwiazanych ze studiami, a potem sie rozczarowac ze nie wyszlo tak jak chcialam i nie dostane sie tam gdzie chcialam chociaz fakycznie papierki itd trzeba skladac chyba wczesniej wiec i wczesniej trzeba pomyslec co dalej jak ja tego nie lubie
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: aexis »

po maturze skladasz papiery.zobacz w necie 2 arkusez maturalne jeden z bioli jeden z gery i zobacz gdzie więcej zrobisz zadan bez nauki. i wybierz to ktore lepiej wyjdzie.niemozliwe jets ze bedzie rowno bo napewno chociaz jendo pytanie przewazy.no chyba ze na zadne nie bedziesz umiala odp to masz duzy problem.
west
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2008, o 19:15

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: west »

Robie to od 4 godzin poki co biologia wygrywa, bo z geografii jakos mi nie idzie | jutro tez jest dzień
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: Delling »

Jak chcesz tylko zdać dla zdania to pisz WOS dodatkowo przedmiot którego w życiu się nie uczyłem nawet 5 minut zdałem na 68% co i tak uważam za mało bo kilka banalnych błędów popełniłem
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: Liliaferr »

Jeśli chodzi o łatwość- geografia Ale trzeba brać pod uwagę to,że nie zawsze musi być łatwo i przyjemnie. Czasem lepiej zaryzykować i mieć satysfakcję.Raczej bierz pod uwagę,że wybierasz przyszłość)
krakers
Posty: 25
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 19:49

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: krakers »

ja uważam, że obia przedmioty są proste na podstawie. ale po zdanej biologii wydaje mi się, że są większe możliwości co do wyboru studiów.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: stellar »

Moim zdaniem wszystko zależy od tego w czym lepiej się czujesz. Biologia jest moim zdaniem prosta na podstawie , co do geografii, tez jest prosta, ale ponieważ się nią nie interesuję, to nie wiem, czy bym ją dobrze zdała
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: MATURA: biologia (podst.) czy geografia (podst.)?

Post autor: kinektor »

Korepetycje z geografii do matury, polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości