Studia podyplomowe- "biopaliwa"...warto zrobic?

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
fifi5
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2007, o 22:12

Studia podyplomowe- "biopaliwa"...warto zrobic?

Post autor: fifi5 »

skonczylam studia- kier. ochrona srodowiska- niestety ciezko z praca w tym zawodzie- czy warto zrobic podyplomowe studium z zakresu biopaliw? prosze o porade czy moze to sie przyadc wposzukiwaniu dalszej pracy w zawodzie. dziekuje.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: studia podyplomowe- "biopaliwa"...warto zrobic?

Post autor: Savok »

To zalezy co obejmuje to studium, bo haslobiopaliwa mozna przerobic w godzine albo kilka lat.
fifi5
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2007, o 22:12

Re: studia podyplomowe- "biopaliwa"...warto zrobic?

Post autor: fifi5 »

są to dwusemestrowe studia podyplomowe- obejmują wykłady, laboratoria, seminaria m.in. z zakresu odnawialnych źródeł energii, własciwosci biopaliw, ich produkcji, zasobów surowcowych,wykorzystania,sposobu fabrykowania paliw, odpadów-ich rodzaje, unieszkodliwianie, monitoring zanieczyszczen a takze zagadnienia prawne z zakresu ochrony srodowiska.sa to studia na panstwowej uczelni technicznejwarto w nie zainwestowac i poszerzyc swoja wiedze? oby pomoglo tez w znalezieniu pracy.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: studia podyplomowe- "biopaliwa"...warto zrobic?

Post autor: Savok »

Brzmi jak rozszerzony przedmiot na uczelni. Dobrze, ze prowadzi go uczelnia techniczna, napewno podnosi to jego wartosc. Coz, zainwestowac zawsze mozna. Bedzie to dodatkowy wpis w CV jesli szukasz pracy w tematach okoloekologicznych. Jednak cudow po tym kursie bym sie nie spodziewal.

Mysle, ze przydalby Ci sie rowniez wolontariat w jakims laboratorum albo biurze zajmujacym sie ta tematyka.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: studia podyplomowe- "biopaliwa"...warto zrobic?

Post autor: Iwus »

Hm
szukasz pierwszej pracy i nigdzie cie nie chce bo nie mas zdoświadczenia?
Myslałaś o tym co mogłabyś robić po takich studiach podyplomowych,bo gdyby ich tematyką nie były biopaliwa a odnawialne źródła erergii miała byś większe możliwości.

Czy warto-tego nigdy nie jest sie do końca pewnym,pracodawca po takich studiach może cie nie przyjąc bo bedzies zmiała zbyt wysokie kwalifikacje i co za ty idzie musiałby ci płacić więcej itd

Sytuacja absowlentów ochrony środowiska na rynku pracy nie jest dobra,nasze państwo nie przeznacza odpowiednich srodków na to.Co roku przybywa nowych specjalistów którzy chcą pracować w zawodzie i nagle okazuje się,że nie ma na nich zapotrzebowania.

Możesz zrobić te studia,ale najpierw postaraj sie znaleźć prace w zawodzie(nawet za minimum), żeby zdobyć doświadczenie.

Ja także jestem absolwentką ochrony środowiska,w przyszłości wybieram sie na podyplomowe studia BHP na mojej uczelni.
Wiele zakładów pracy potrzebuje specjalistów od ochrony środowiska i BHP.

[ Dodano: Pią Wrz 21, 2007 11:39 ]
Możesz mi napisac jaka jest cena tych studiów?
fifi5
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2007, o 22:12

Re: studia podyplomowe- "biopaliwa"...warto zrobic?

Post autor: fifi5 »

hmm.dodatkowa wiedza na pewno mi nie zaszkodzi ale czy to pozniej bede mogla wykorzystac w pracy zawodowej, jest malo ogloszen pracy jesli chodzi o ochrone srodowiska.moze jednak zdecyduje sie na to studium- w koncu biopaliwa tez beda coraz powszechniej stosowane.Studium to nie jest takie, ok.4 tys zł ale w sumie mniej wiecej tak ksztaltuja sie ceny i na innych specjalnosciach. hmmm, a gdzie po tych biopaliwach skaldac cv-jakie zaklady.energetyczne itp
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości