XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: DVC »

Dzięki
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: AnnaWP »

Nie zgadzam się, że prace z reguły przekłamują w sprawie np. liczby powtórzeń. Te lepsze dokumentowały powtórzenia zdjęciami, dobry zwyczaj - strzelono fotkę np. poletek, bo najlepsza praca zastosowała poletka eksperymentalne, a liczba wysianych / wysadzonych roślin była znaczna.

Inne prace pokazywały po prostu doniczki, to też daje niezły wgląd w rzeczywistą pracę ucznia.

Przynajmniej ja nie oczekuję od ucznia obliczania wariancji, szczególnie, że lepsze programy są płatne. Ale można obliczyć średnią, na wykresie zaznaczyć kreseczką rozpiętość danych.

Jednak najpoważniejsze błędy, jakie zauważyłam, były zupełnie dyskwalifikujące, ale może to specyfika opolskiego. Najgorsze - brak prób kontrolnych, nierozumienie do czego jest rozdział wyniki, a do czego dyskusja, brak odniesień do literatury, albo i brak literatury (wikipedia nie jest poważnym źródłem, nie jest też równocenna z podręcznikiem).
student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: student1377 »

Hej!
Co z tymi przykładowymi zadaniami otwartymi? Miały się ukazać do 10. grudnia, a tu nadal nic.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

Pierwszy termin był wrześniowy
nefertari17
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, o 19:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: nefertari17 »

Hej: ) Mam takie pytanie w związku z oceną prac badawczych w tym roku. Czy to tylko w lubelskim zrobili taką komedię czy w innych województwach też? Bo u nas nie przeszły osoby, które miały powyzej 20 pkt z pracy, a tylko wybrani uczniowie. Niejednokrotnie nie przeszli nawet uczniowie z liczbą pkt 50/50, natomiast z mniejszą już tak. Ja się pytam o co tu kurde chodzi?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

nefertari17, po prostu wejdź na stronę główną OB i przeczytaj nowy regulamin.
nefertari17
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, o 19:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: nefertari17 »

Czytałam, ale nie rozumiem dlaczego jak miałam 46 pkt to nie przeszłam, a ludzie mieli mniej ode mnie i przeszli:(
karola95
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2013, o 19:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: karola95 »

Prawdopodobnie ze szkolnego miałaś mniej. Bo jest taki wzór:

ocena ze szkolnego+ocena z części ustnej szkolnego+5*ocena od KOOB
deoksyrobonukleinowa
Posty: 40
Rejestracja: 9 lis 2013, o 11:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: deoksyrobonukleinowa »

Nie mogli mieć mniej od Ciebie i przejść. Pewnie zaszła pomyłka, napisz do komisji, niech Ci wyjaśnią. Albo oni mieli więcej pkt, albo Ty mniej.

lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: lekkostronnicza »

Dzwoniłam wczoraj do mojego KO i powiedzieli mi, że w tym roku nie ma żadnych progów do etapu okręgowego. Każdy okręg dostaje pieniądze na określoną liczbę osób. Oni wysyłają recenzję do Warszawy, a stamtąd odsyłają im listę nazwisk bez ilości punktów.

Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: truuskaawka »

Nie no, próg punktowy musi być. Warszawa w końcu nie wybiera sobie prac na wyczucie.

lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: lekkostronnicza »

Już bym się po nich wszystkiego spodziewała, jak mojemu znajomemu, który poprawiał pracę badawczą ocenili drugi raz starą pracę i napisali, że czują się zlekceważeni, bo nie poprawił błędów z zeszłego roku

nefertari17
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, o 19:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: nefertari17 »

Nie miałam mniej ze szkolnego, tylko szanowna komisja wybrała sobie tylko te prace, które im się podobały. Nieważne, że ktoś miał więcej pkt, ważne, że im się bardziej podobało. No to po prostu super sprawiedliwość. Tak się zawiodłam na tej olimpiadzie, że nie wiem, czy będę brała udział w następnym roku. W moim województwie jakoś dziwnym trafem przeszły osoby tylko z Lublina No dobra 5 % uczniów z innych miast, co daje 3 uczniów? Nie rozumiem dlaczego przechodziły osoby z mniejszą ilością pkt od innych, no po prostu nie rozumiem. Szkoda, że komisja nie zdaje sobie nawet sprawy jaki wspaniały prezent na święta nam zrobiła. Ja już po prostu z całego serca dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość