XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

I że niby w Warszawie przeglądali 2 tys. recenzji celem wybrania prac, jakie im się podobają?gt
Ze strony gdańskiego komitetu:
W skali kraju, spośród 2051 uczniów biorących udział w zawodach I stopnia (szkolnych), Komisja wybrała 613 uczniów, którzy uzyskali najwyższe rezultaty w swoich okręgach. W każdym okręgu liczba uczestników zawodów okręgowych jest proporcjonalna do liczby uczestników zawodów szkolnych.
Kluczem do klasyfikacji była suma punktów z oceny pracy badawczej w szkole, oceny z ustnego egzaminu szkolnego i pięciokrotności oceny pracy badawczej przez właściwy Komitet Okręgowy.

Może z tym progiem coś źle zrozumiałaś - ogólnego progu, obowiązującego w całej Polsce nie ma, są natomiast różne progi punktowe w różnych województwach. Ktoś z innego województwa mógł przejść z mniejszą liczbą punktów niż Twoja. Poza tym, jak już ktoś wspomniał, mogłaś otrzymać słabszą ocenę od Twojego nauczyciela, co obniżyło Ci ogólną liczbę punktów.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

nefertari17 to co napisałaś jest po prostu niemożliwe. Ktoś Cię zrobił w balona.
nefertari17
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, o 19:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: nefertari17 »

No wlasnie ja mialam maksa na szkolnym. a z tymi progami to sobie wymyslili taki dopisek, ze prace byly oceniane na podstawie szczegolnych kryteriow czy cos w ten desen. no i ja mialam 46/50 a obok jakies 0,5555 pkt, a byly osoby ktore przeszly i mialy mnie pkt niz ja, a ta ocene szczegolna wyzsza: ja nie wiem o co chodzi z ta ocena szczegolna

nefertari17
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, o 19:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: nefertari17 »

Ale powiem Wam, ze juz mi to wisi. dostalam super prezent od nich i dziekuje szkoda, ze tak potraktowali w tym roku olimpijczykow. A ta ocena to nie z innych wojewodztw tylko z mojego

tomit680
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2013, o 19:07

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tomit680 »

Witam, jestem z lubelskiego i mi akurat zabrakło 1 pkt Do tego akurat się przyzwyczaiłem. Mam do Was pytanie czy opłaca się składać jakieś odwołanie lub prośbę o ponowną recenzję pracy czy dać sobie spokój? Bo moja biologiczka naciska, żeby coś pisać
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Lepiej napisać odwołanie, zawsze jest jakaś szansa, że się jednak przejdzie, a nic się nie traci
tomit680
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2013, o 19:07

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tomit680 »

Ok A co mogę zawrzeć w takim odwołaniu? Bo praca pochodziła z tamtego roku więc można prosić o jej nową ocenę? Czy może należyć podać jakiś paragraf z regulaminu? Bo chyba szkolnej oceny nauczyciela nie da się zmienić
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Myślę, że możesz, zawsze warto próbować Najwyżej odrzucą wniosek, jeśli nie można prosić w takim przypadku o nową ocenę
tomit680
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2013, o 19:07

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tomit680 »

Ok, dziękuję
Awatar użytkownika
reedlee
Posty: 62
Rejestracja: 2 paź 2012, o 14:34

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: reedlee »

Miały być przykładowe zadania na stronie OB Ktoś je widział wogole.?

nefertari17
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, o 19:10

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: nefertari17 »

Tomit zabraklo Ci 1 pkt do 20? Czy jak? Bo w tym roku nie przechodzi sie od 20 jakby co :

student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: student1377 »

Nadal brak tych zadań
Najpierw naobiecują, a potem wychodzi im tak jak ze wszystkim
tomit680
Posty: 18
Rejestracja: 30 maja 2013, o 19:07

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tomit680 »

Nie, z pracy miałem 45, ogółem w postępowaniu miałem 278 a próg wynosi w lubelskim 279. Moja biologiczka dała mi za pracę 48 a w ustnym 5. No i 1 pkt brakuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości