zadanie z wzorami z chemii teoretycznej

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
szymek2303
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2013, o 10:14

zadanie z wzorami z chemii teoretycznej

Post autor: szymek2303 »

witam, bardzo chciałbym prosić o pomoc lub jakąś podpowiedź co mogą obliczać następujące wzory (załączony obrazek)

nie ukrywam że mam z tym zadaniem problem, szukałem w książce Smirnovy ale nie znalazłem nic zadowalającego, albo po prostu nie zrozumiałem, gdyby ktoś mógł podpowiedzieć co te wzory obliczają byłbym bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
Załączniki
wzory.jpg
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: zadanie z wzorami z chemii teoretycznej

Post autor: Adax82 »

szymek2303,
Te wzory z punktu widzenia matematyki mogą oznaczać wszystko.
To zależy od tego jak zdefiniowano p i m ( pęd i masę ? )
Oznaczenie px, py, pz oznaczałby wtedy wektor pędu w przestrzeni trójwymiarowej.
a./: to różniczka (pędu? ) w przestrzeni co najmniej dwuwymiarowej
b./: to różniczka w przestrzeni co najmniej dwuwymiarowej
c./: to różniczka w przestrzeni x,y,z czyli trójwymiarowej
d./: to całkowanie w przestrzeni x,y,z czyli trójwymiarowej
e.?: to całkowanie w przestrzeni jednowymiarowej i wyrażające pewną średnią z n elementów, które mają rozkład px, py i pz

gdybyś dał konkretne dane z konkretnymi oznaczeniami to powiedziałbym coś więcej
szymek2303
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2013, o 10:14

Re: zadanie z wzorami z chemii teoretycznej

Post autor: szymek2303 »

problem w tym że nie mam, wiem na pewno że p to pęd a m to masa tak jak napisałeś, ten wzór w podpunkcie c) to chyba wyrażenie na energię kinetyczną oscylatora harmonicznego w trzech wymiarach tylko tam różniczka jest tak jak pisałeś. Problem w tym że w tych zadaniach właśnie nie ma nic zdefiniowane konkretnie i muszę sam się domyślać przez co powstają takie problemy.

Dziękuję Ci za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości