Z każdego jajka będzie piskle?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
pmk0018
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 00:55

Z każdego jajka będzie piskle?

Post autor: pmk0018 »

Witam
jestem nowy i mam pewien problem do rozstrzygniecia wiec zwracam sie z nim do was

czy z każdego jajka które kura wysiedzi może wykluć się piskle czy musi to być jakieś inne jajko (specjalne) gdzie musiał odegrać swą role kogut jeśli tak to czego brakuje zwykłemu jajku by wykluło sie coś z niego
proszę o odp.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2007, o 09:47 przez pmk0018, łącznie zmieniany 1 raz.
tycia
Posty: 8
Rejestracja: 2 mar 2006, o 18:18

Re: Z każdego jajka będzie piskle?

Post autor: tycia »

Z tego co sie orientuje to zeby rozwinal sie zarodek musi dojsc do zaplodnienie. Te jajka ktore wysiaduje kura nie zawsze sa zapladnione, zwykle kura sklada jajka na Nasze potrzeby. Rzadko kiedy pozwala sie na zaplemnienie ich przez koguta.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Z każdego jajka będzie piskle?

Post autor: Pablo »

Z każdego jaja nie będzie piskle ponieważ nie wszystkie są zapołodnione, a po drugie kura musiałaby te jaja wysiadywać by była odpowiedznia temperatura itd. Owszem są kury które są do tego by wysiadywać z nich by sie rodziły małe kurki , a tak to większość jaj jest przeznaczonych do jedzenia przez ludzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: Z każdego jajka będzie piskle?

Post autor: dziewanna »

Mam w domu kury, sadzimy tez kwoki.
Tak jak wspomniala Tycia, kury skladaja jaja z natury, aby moglo sie cos z nich wylegnac musi byc kogut, wowczas kury zaczynaja skladac jajka z zarodkami (czasem mozna je zobaczyc po rozbiciu jajka sa takie brązowo-czarne kropki).

Od tego czy wykluje sie z jajka piskle zalezy tez:
- jak siedziala kura na jajkach (czasem niektore moga byc niedogrzane i wowczas nic z niego nie wykluje lub zarodek obumrze)
- z jaj z lodowki nic sie nie wykluje
- sa tez zbuki tzw czyli jajka, w ktorych nie bylo zarodka a zostalo podlozone pod kure i ogrzane (popsulo sie)

Najlepsze do wysiadywania są kury jedwabiste inaczej SILKI
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości