POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów tłusz

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
michalawf
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2013, o 16:50

POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów tłusz

Post autor: michalawf »

Witam , jestem studentem zaocznym na awf , szczerze to powiem , jestem zielony z biochemii . Oprócz tego ze jestem głodny wiedzy z tego przedmiotu , niczego niewyniosłem z uczelni .Wykładowcy mają w nas wylane , wg nie przerabiają tematów na ćwiczeniach tylko opowiadają o swoich prywatnych sprawach , żarty , kawały itp. Jak już coś robią to tyle ze rozpiszą kilka wzorów bez tłumaczenia . Raz na zastępstwie była doktorantka , która jedynie coś wytłumaczyła.Zbliża się kolokwium i jestem zielony. Gdyby znalazła sie osoba która byłaby w stanie rozpisać ze szczegółami odpowiedzi na pytania i podzielić się ową wiedzą byłbym mega wdzięczny . Pozdrawiam


Punkt 4
a) Procentowy udział utleniania kwasów tłuszczowych jako pośredniego żródła energii w warunkach spoczynku, oraz przy pracy o różnych intensywnościach.
Wychwytywanie FFA z krwi przez mięsień. Aktywacja kwasów tłuszczowych w cytoplazmie komórki mięśniowej. Dwa żródła kwasów tłuszczowych mięśnia : lipoliza tłuszczów w komórce tłuszczowej, oraz lipoliza tłuszczów wewnątrzmięśniowych. Wejście acyloCoA do mitochondrionu - rola karnityny. Wewnątrzmitochondrialna przemiana cząsteczek acyloCoA do acetyloCoA zwana β-oksydacją. β-oksydacja jako proces dostarczający pary wodorów na łańcuch oddechowy. β-oksydacja jako proces dostarczający acetyloCoA do cyklu Krebsa. Dehydrogenazy β-oksydacji i ich koenzymy. Różnice w aktywności enzymów β-oksydacji w mięśniu nietrenowanym i zaadoptowanym do wysiłku wytrzymałościowego.
b) Bilanse energetyczne β-oksydacji. Synteza ATP i zużycie tlenu przez łańcuch oddechowy w trakcie przebiegu tego procesu.
Punkt 5
Cykl Krebsa czyli spalanie cząsteczek acetyloCoA do CO2 i H2 O. Cykl Krebsa jako żródło wodorów dostarczanych na łańcuch oddechowy. Transport tlenu do mitochondrionu. Produkcja CO2 w trakcie wysiłku. Reakcje cyklu Krebsa uwalniające CO2 . Transport CO2 do płuc. Zmiany w aktywności enzymów cyklu Krebsa i łańcucha oddechowego w wyniku treningu wytrzymałościowego. Konsekwencje metaboliczne tego zjawiska.
Punkt 6
Bilanse cyklu Krebsa. Obliczanie ilości powstającego ATP, produkowanego CO2 i zużywanego przez łańcuch oddechowy tlenu. Łączne bilanse cyklu Krebsa i β-oksydacji
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: Wendigo »

A miałeś w ręku jakąkolwiek książkę z biochemii? Jeżeli nie to jest to właśnie najwyższy czas. Jak nie znajdziesz w niej odpowiedzi na swoje pytania to pisz.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: tchorz »

Pewnie mieliście podane podręczniki? Po prostu bierzesz taki i się uczysz.
Najlepiej z listy bo np nazwy enzymów potrafią się róznić.
Tu nie ma nic do rozumienia tylko zwykła pamięciówka. czyli po prostu wkuć.
michalawf
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2013, o 16:50

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: michalawf »

Tak , mam podręcznik tylko w pdf ,
Biochemia Stryera , 1200 stron , próbowałem coś zrozumieć z tego wszystkiego , ale bez podstaw nie ma szans , jedynie co była kobietka na zastępstwie co w miarę wytłumaczyła cykl krebsa .

Wiem że może uważacie że wszedł sobie ziomek na forum i liczy na gotowca , otóż tak nie jest .
od wczoraj mam 2 dni wolnego ponieważ jestem chory.Dlatego Zgłosiłem się z prośbą o pomoc
Normalnie pracuje po 12 h, dlatego dojeżdżam po1h w jedną i drugą stronę. Po pracy nie mam normalnie mocy się wziąć za to a jak już się biorę to nawet nie wiem od czego zacząć .

Rozumiem podejście forumowiczów ale ja nikogo nie zmuszam .
Ja tylko proszę o pomoc . Jeżeli ktoś nie chce to nie rozumiem po
co te komentarze weź książkę itp właśnie mam książkę przed sobą i szukam tego czegoś o czym nie mam pojęcia .

Jeśli jest jakiś zamiłowany laik w temacie dla którego nie byłoby to problemem wytłumaczyć i rozwiać te zadania
byłbym wdzięczny . .
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: Wendigo »

Ok, to mógłbyś podać linka do strony katedry czy tam zakładu biochemii swojej uczelni? Czy znasz może polecaną literaturę? Do kiedy masz czas?

Przejrzałem sobie te pytania dokładniej i stwierdziłem, że niektóre są ogólne (odpowiedź można znaleźć w każdej książce biochemicznej) a pozostałe są faktycznie trochę specyficzne, coś w stylu biochemii wysiłku fizycznego.
dzuby
Posty: 30
Rejestracja: 3 gru 2011, o 18:02

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: dzuby »

jeśli nie wiesz jak sie do tego zabrać to ci podpowiem jak powinienes to rozegrać. Sam jestem studentem 1 roku awfu-fizjoterapii, a przez jedyny rok chemii w technikum gralismy sobie w karty wiec mozna sie latwo domyslec z jaką wiedza wkroczyłem na uczelnie.

Zacznij od prześledzenia i ZROZUMIENIA szlaków metabolicznych. W kolejności: Glikoliza, cykl krebsa, łancuch oddechowy, beta oksydacja kwasów tłuszczowych.A jeszcze wczesniej zacznij od budowy węglowodanów i tłuszczów. Te podstawy musisz umieć BARDZO DOBRZE, dopiero później szukaj odpowiedzi na pytania w stylu Różnice w aktywności enzymów β-oksydacji w mięśniu nietrenowanym i zaadoptowanym do wysiłku wytrzymałościowego.". Gotowe odpowiedzi z forum na pytania na nic ci sie zdadzą, pozwolą ewentualnie zaliczyć koło a to na dalszą mete wyjdzie ci na gorsze. w tych książkach od biochemii na studia cieżko sie połapać jeśli nie ma sie bardzo dobrze opanowanych podstaw wiec jeśli nie masz książek z liceum szukaj takich schematów z opisami.

Jeśli bedziesz miał jakieś pytania odnośnie tych procesów to pisz na priw chętnie odpowiem
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: tchorz »

Ja pytałam o podręczniki, a Stryer to niby wszędzie podają,ale ciężko się z tego uczyć. Wybacz,ale jednak myslałam że zaoczny AWF to mniej niż medycyna. A nawet tam ludzie uczą się ze skryptów czy kartek.
Jak wygląda kolokwium? test ustnie czy jeszcze inaczej. Poszukaj poziomu który musisz umieć,żeby zdać. Nadal uważam że tu nic do tłumaczenia nie ma. Ale wiedza z tej cegły to z jednej strony miom zdaniem za dużo, a pewnych rzeczy tak pod AWF to po prostu nie ma
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: AnnaWP »

Stryer to bardzo dobry podręcznik, z którego zrozumiałam wiele. Nie doceniasz go, bo zapewne nie znasz.
michalawf
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2013, o 16:50

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: michalawf »

Widzę że tylko jedna osoba coś mądrego napisała - do użytkownika Wendigo .

czytam wasze odpowiedzi i musze przyznac spodziewałem się czegos innego z waszej strony niż tylko bezsensownych odpowiedzi .

Jest jasno napisane ze oczekuje odpowiedzi do zagadnień a nie wymądrzających się osób co nie moją pojęcia o co chodzi .

Po to piszę na forum bo nie mam pojęcia o tym i licze na waszą pomoc a nie zeby czytać posty które nie mają nic wspólnego z tematem.
Więc jeśli chcesz odpowiedziec na pytanie ok - napisz .
Czytajcie ze zrozumieniem ! OCZEKUJE ODPOWIEDZI NA PYTANIA
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: Giardia Lamblia »

Oczekujesz odpowiedzi, które będą parafrazą tego co znajduje się w podręczniku. Nie podałeś na początku konkretnego problemu, tylko napisałeś że nic nie rozumiesz i nie masz żadnych podstaw. Następnie wypisałeś zagadnienia do kolokwium, które wyglądają jak tytuły rozdziałów wyjęte z podręcznika.

Gwarantuję Ci, że na tym forum znajdziesz kogoś, kto z chęcią Ci pomoże, ale na pewno nie tak jak teraz byś tego chciał.
michalawf pisze:Widzę że tylko jedna osoba coś mądrego napisała - do użytkownika Wendigo .
Jeżeli rzeczywiście tak uważasz, to nie rozumiem, dlaczego do tego się nie odniosłeś.
michalawf pisze:Czytajcie ze zrozumieniem ! OCZEKUJE ODPOWIEDZI NA PYTANIA
Nie zadałeś ani jednego pytania. Kopiuj-wklej zagadnień to nie pytanie.

Zadaj pytania, konkretne, nie ogólne. Znacznie zwiększysz szansę na spełnienie swoich oczekiwań i uzyskanie odpowiedzi.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: POMOCY CYKL KREBSA,Procentowy udział utleniania kwasów t

Post autor: AnnaWP »

Giardia Lamblia, ładnie powiedziane i też tak myślę.
Strasznie roszczeniowe i leniwe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości