Biologia-poziom podstawowy czy rozszerzony?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Caro995
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2013, o 15:05

Biologia-poziom podstawowy czy rozszerzony?

Post autor: Caro995 »

Hej! Jestem w klasie maturalnej i planuję zdawać biologię na maturze, jednak w tym roku już jej nie mam w szkole (miałam tylko w 1 i 2 klasie - poziom podstawowy). Nie wiem za bardzo co zrobić. nie zaczęłam jeszcze się uczyć, nie wiem na jakim poziomie zdawać. Chciałabym rozszerzenie, ale wiem, że materiału jest dużo więcej niż na podstawie, jednak za rozszerzenie inaczej liczy się punkty, np. razy 2, więc nawet jeśli zdobyłabym 40%, to przecież tak jakby 80% z podstawy.

Czy jeśli uczyłabym się tylko z Vademecum Operonu Matura 2014, to czy jest szansa, że zdałabym poziom rozszerzony dobrze? Co o tym myślicie? Proszę o pomoc, bo już naprawdę nie wiem co mam zrobić
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Biologia-poziom podstawowy czy rozszerzony? Pomocy!!!

Post autor: zoo_ »

Nie wiemy na jakim poziomie jest Twoja wiedza, jak szybko przyswajasz wiadomości, na ile potrafisz łączyć ze sobą fakty To są takie cechy indywidualne.
Choć na dobrą sprawę do matury jest jeszcze sporo czasu, jakby spiąć poślady to można osiągnąć wynik rewelacyjny. Ja bym się porwała na rozszerzenie

Jeśli umiesz logicznie myśleć i umiesz się uczyć to i vademecum Operonu by wystarczyło, nie można powiedzieć, że nie. Ale raczej będzie ciężko.
Jeśli w ogóle chcesz je kupować to kup starszą wersję - one chyba niewiele się od siebie różnią, a starsze = tańsze.
Jest dużo lepszych pozycji od tego vademecum, np. repetytorium Pyłki-Gutowskiej.
Podręczniki polecałabym te: allegro 3835749467
do tego arkusze pińset razy przerobione, żaden zbiór nie dorówna arkuszom, przerób je kilka razy a i tak za każdym gdzieś się rąbniesz )
Ewentualnie dodatkowo zbiór zadań:
1.jpg
- to są zadania maturalne + autorskie, ale b. dobre
do fizjologii roślin, której trochę jest na maturze rozszerzonej kupiłabym książkę B. Bukały właśnie Fizjologia roślin", bo jest tam omówiona wyjątkowo dobrze. Zresztą metabolizm w Komórka. Metabolizm komórkowy również.
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Biologia-poziom podstawowy czy rozszerzony? Pomocy!!!

Post autor: PatrycjaW94 »

Jeszcze pytanie, czy masz wystarczająco dużo czasu zeby się poświęcić biologii. Jeśli się porwiesz tylko na biologię i poświęcisz na nią większość swojego wolnego czasu, to powinnaś wyrobić. A jak masz braki w innych przedmiotach, albo dużo zajęć dodatkowych, to trzeba się poważnie zastanowić.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Biologia-poziom podstawowy czy rozszerzony? Pomocy!!!

Post autor: Collo »

Nie wiem czy nauka z samego vademecum to dobry pomysł. Niby jest tam większość materiału, ale niektóre procesy są w nim omówione bardziej skrótowo niż w podręcznikach przez co trudniej jest je zrozumieć.

A swoją drogą sprawdzałaś dokładnie czy na ten kierunek, na który chcesz iść biologia R liczy się podwójnie? Bo czasami ludzie nie patrzą na to, że na różnych uczelniach są różne wymagania na ten sam kierunek studiów, przez co niektóre przedmioty zdają niepotrzebnie

Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Biologia-poziom podstawowy czy rozszerzony? Pomocy!!!

Post autor: _Samira_ »

Właśnie, podstawowe pytanie jest takie, po co Ci ta biologia. Czy na kierunek, w który celujesz jest przelicznik dla poziomu rozszerzonego i jakiego mniej więcej, patrząc po progach z poprzednich lat, wyniku potrzebujesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości