Biotechnologia po samej biologii?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
mharazin
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2013, o 17:00

Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: mharazin »

Chciałabym się zorientować czy będzie mi ciężko na biotechnologii po samej maturze z rozszerzonej biologii. jako uczennica nowej podstawy progr. od roku nie mam już w ogóle chemii, jednakże jeśli wiem, że na biotechnologii będzie ona wymagana i na wysokim poziomie, będę się jej uczyć w domu. tylko czy nacisk jest kładziony bardziej na chemie? prosze, pomóżcie. i co z fizyką i matmą na tym kierunku?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: zetsu »

Sprawdź sobie siatki godzin na uczelni na które oferowana jest biotechnologia. Chemii jest dużo, w ogóle biotechnologia to kierunek biochemiczny można powiedzieć więc z chemią nie można mieć większych problemów idąc na ten kierunek.
mharazin
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2013, o 17:00

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: mharazin »

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Będę uczyć się więc jej w domu:)
w gimnazjum i 1 liceum nie miałam większych problemów, więc mam nadzieję, że jak będę się uczyć na bierząco, to nie będę miała problemów. I liczę na to,że po samej biologii mnie przyjmą.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: czornydanio90 »

mharazin, studiowałem przez rok biotechnologię i chemii jest multum, różnej różnistej (nieorganiczna, organiczna, analityczna, fizyczna itd.) oraz przedmiotów chemiopochodnych np. biochemia. Co do fizyki i matmy to są bo są, ale jak ogarniasz i trafisz na dobrego prowadzącego to dasz radę.
mharazin
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2013, o 17:00

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: mharazin »

Dziękuję za cenne wskazówki)
Patrząc na rozkład materiału to z biologii praktycznie wszystko jest oparte na wiedzy z liceum, także przygotowanie z grubsza mam zapewnione. A z chemią myślę, że nie będzie tragedii, będę się uczyć na bieżąco, trudno powiedzieć dokładniej, jeśli nie byłam jeszcze na tym kierunku. Nie upieram się też przy biotech., jeśli będzie za ciężko przeniosę się na coś innego, jednakże bardzo chciałabym spróbować.
Ty studiowałeś w Krakowie tą biotechnologię? Patrzyłam na ich stronę i mają tam (chyba) tylko biotechnologię z ukierunkowaniem na środowisko(?) Wolałabym biotechnologię medyczną, ale to chyba w Sosnowcu najbliżej, jeśli chodzi o śląsk.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: czornydanio90 »

mharazin, tak, studiowałem przez rok biotech na UR

Co do biotechnologii na ŚUM to wiem od znajomych, którzy tam studiowali, że lepiej ją omijać szerokim łukiem. W Sosnowcu biotechnolodzy są traktowani ponoć jak 5 koło u wozu przy farmacji i analityce med.
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: Jagla »

mharazin, jeżeli szukasz biotechnologii z nastawieniem na biotechnologię medyczną, to chyba najlepszym wyborem będzie Kraków UJ
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: deVries »

O medycznej na UM w Poznaniu też dużo dobrego słyszałem.
mharazin
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2013, o 17:00

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: mharazin »

A jak mniej więcej wyglądają egzaminy na UR i UJ? są z biol i chem, czy z mat i fiz też?:) Jaka jest ich waga jeśli tak można określić w porównaniu z maturą?


PS. A na UR nie ma medycznej?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Biotechnologia po samej biologii?

Post autor: deVries »

Ekhm, nawet jeśli jest, to bym sobie darował. Cokolwiek medyczne na uczelni rolniczej to marketing i tyle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości