Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: poprawa matury

Post autor: goodman »

Do chemii rep i testy persony są imho najlepsze. Ew. jeszcze rep. PWN Krzeczkowskiej razem z Trenerem są spoko, zajebiscie tam jest organiczna zrobiona - ma wszystko co potrzeba (nic mniej, nic więcej) i do tego fajnie przedstawione.
Do bio nie wiem, bo nie mialem, ale mało kto persone polecał. Sam nie polece też nic innego do bio od siebie, bo ja z byle czego korzystalem (czyt. operon i witek) i dało rady. :d

kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: poprawa matury

Post autor: kardiogirl »

goodman pisze:
BialaPanna pisze:goodman, Po świętach nie chciałem, bo mam już w styczniu 6 innych kół, w tym jedno je.ane z anaty (głowa, szyja, k.gorna, ściany tułowia naraz, tylko 4 koła w roku mamy z anat).
Jak to czytam to serce mi krwawi jak ja bym chciala teraz martwic sie kolem z anatomi ba co ja mowie uczyc sie jej cała w skowronkach :d
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: poprawa matury

Post autor: Sofia »

Jak to czytam to serce mi krwawi jak ja bym chciala teraz martwic sie kolem z anatomi ba co ja mowie uczyc sie jej cała w skowronkach :d

Dostaniesz się to jeszcze wyplujesz te słowa

Aż mi wspomnienia wracają, jak też chciałam się już tych rzeczy uczyć, a teraz to się zastanawiam jak ja zdałam maturę jak byłam taka głupia
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: poprawa matury

Post autor: goodman »

Sofia pisze:Dostaniesz się to jeszcze wyplujesz te słowa
dokładnie tak będzie! jak sie już dostanie to po pewnym czasie ta radość z bycia na tych studiach przechodzi. nic nadzywczajnego tam nie ma, poza tym, ze nauki mogą być nieograniczone ilości, a do tego często są to rzeczy do niczego niepotrzebne.
w ogóle dostać się to był w sumie jak dla mnie najmniejszy problem, hardcore zaczyna się potem :d
ale tak czy inaczej, życzę powodzenia, bo to fajne uczucie jest jak się widzi siebie na liście przyjętych.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: poprawa matury

Post autor: Jivan »

goodman pisze:dokładnie tak będzie! jak sie już dostanie to po pewnym czasie ta radość z bycia na tych studiach przechodzi.
tam gadanie, fakt w naszym przypadku 3-4 lata ciężkie potem już nauki tyle nie ma, tak naprawdę anata jest najłatwiejszym przedmiotem tylko brak czasu dobrze się jej nauczyć, bo inne zapychacze a po 1-2 kole, kołach można wpaść w rytm i wcale trudno nie jest
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: poprawa matury

Post autor: dmnunited »

Jivan pisze:
goodman pisze:dokładnie tak będzie! jak sie już dostanie to po pewnym czasie ta radość z bycia na tych studiach przechodzi.
tam gadanie, fakt w naszym przypadku 3-4 lata ciężkie potem już nauki tyle nie ma, tak naprawdę anata jest najłatwiejszym przedmiotem tylko brak czasu dobrze się jej nauczyć, bo inne zapychacze a po 1-2 kole, kołach można wpaść w rytm i wcale trudno nie jest
co jest w takim razie najtrudniejszym przedmiotem, jak nie nauka kilku tysięcy nazw po łacinie (i po polsku, a nawet po ang.) i na dodatek umiejętność ich dokładnego wskazania?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: poprawa matury

Post autor: mrsdavis »

goodman pisze: w ogóle dostać się to był w sumie jak dla mnie najmniejszy problem, hardcore zaczyna się potem :d
Najśmieszniejsze jest to, że podczas moich maturalnych przygotowań każdorazowo, gdy ktoś mówił: matura to nic, będziesz się z niej śmiała, studia to dopiero coś", byłam oburzona- jak tak można! Przecież matura to najpoważniejsza rzecz świata!
Teraz jednak w całej rozciągłości popieram kolegę goodmana- hardocore zaczyna się potem. A piszę to znad setnej strony biofizyki, którą mam do przyswojenia na kolejne seminarium.
Niemniej życzę wszystkim poprawiającym zaznania w końcu tej studenckiej mordęgi.

edit: dmnunited, może inni mają odmienne zdanie na ten temat, ale dla mnie nie ma niczego gorszego niż anatomia, mimo że uczę się jej tylko po polsku.
Awatar użytkownika
krwinka94
Posty: 96
Rejestracja: 27 lis 2012, o 17:17

Re: poprawa matury

Post autor: krwinka94 »

mam problem z wybraniem dobrego zbioru do biologii :c poleci ktoś coś dobrego?
Awatar użytkownika
mongie
Posty: 114
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 20:39

Re: poprawa matury

Post autor: mongie »

Zawsze jak mijam UMP i widzę tamtejszych studentów, zamieniam się w Golluma i mówię do siebie w głowie: They stole it from us, sneaky little hobbits

Jaki zbiór z chemii sobie kupić? Nie chodzi mi o typowo maturalne, jak Witek, tylko bardziej na szybką powtórkę materiału i przejście do rozwiązywania matur.
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: poprawa matury

Post autor: chemik1212 »

Ja polecam repetytorium Persony z Medyka. Jest tam wszystko co na maturę i nie ma przesady z treściami nadobowiązkowymi. Nie ma co przesadzać z ilością zbiorów-iść na jakoś. Zadanka z Pazdry ( te z gwiazdkami) pojawiają się na maturach, maturalnie że zdasz WSiPowskie, i ten Witek może być.
Awatar użytkownika
mongie
Posty: 114
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 20:39

Re: poprawa matury

Post autor: mongie »

Obczaję tego Personę, dzięki! W zeszłym roku korzystałam z tego zestawu repetytorium, trener i ćwiczenia plus Witek, ale teraz mam ochotę na odmianę Pazdro mam, ale w sumie niemal nic z niego nie robiłam, także również go odkurzę.

No ja nawet czasu nie mam za bardzo, żeby zrobić ZA DUŻO Jeśli o chemię chodzi to nieco się obijałam, powtórzyłam takie wszystko i nic. teraz byle do sesji i ostre wzięcie się za tą nieszczęsną chemioszkę.
Ale z biologii jestem zadowolona, mam na sesji egzamin, po nim do dorobienia tylko roślinki, trochę człowieka i będzie dobrze!
Wbeta
Posty: 3
Rejestracja: 3 sty 2014, o 20:29

Re: poprawa matury

Post autor: Wbeta »

Witam
Przygotowuje się do matury korzystając z książki, matematyka zbiór zadań i zestawy maturalne, wydawnictwa: nowa era (Poziom rozszerzony oczywiście).

Moje pytanie brzmi czy ktoś z tej książki kiedyś korzystał w przygotowaniach do matury, co o niej myśli i jak mu poszło
Ogólna ocena i podpowiedź czy może warto przerzucić się jednak na jakąś inną puki jest jeszcze czas.

Pozdrawiam
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: poprawa matury

Post autor: szluwka »

anato jest imo najciekawszym przedmiotem. Dla wzrokowców jest przyjemna i łatwa do ogarnięcia . Problemy się zaczynają, gdy znasz nazwę po łacinie, a po polsku ni w ząb. Czasem da się wykombinować, a czasem nie .
Najtrudniejszych i najgorszych nie ma, bo cała reszta jest mordęgą

mrsdavis - tylko po polsku? Na leku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość