XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

A mnie tak pochłonęła ta OB, ze teraz partnerki na 100dniowke nie mam

YOLO
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2012, o 08:29

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: YOLO »

ja mam jutro studniowke i chce juz miec to za soba xd u mnie wrecz przeciwnie czas, ktory chcialam poswiecic na ob rozplynal sie przez ta pierdzielona studniowke szukanie sukienki, potem wielokrotna przerobka sukienki, wlosy, pomysl na fryzure, buty, torebka .
student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: student1377 »

Czasu coraz mniej, a wydaję mi się, że TYLEEEEEE jeszcze do zrobienia.
Jak u Was? Macie wszystko ogarnięte już?
Testy też idą mi średnio, więc motywacja spada troszeczkę.
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: magg-magg »

Mnie też demotywują te testy. Chociaż wtedy myślę, że są dostosowane do starych podstaw, a z czasem zmienia się nacisk na inne działy. Do powtórzenia, rozszerzenia jest baardzo dużo, a dodatkowo systematyka, o której nie mam pojęcia. Od wtorku szkoła, same testy, a powinnam się uczyć do OB

student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: student1377 »

Macie wolne od szkoły przed okręgówką, bo słyszałem, że w niektórych szkołach tak jest.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

U mnie można sobie załatwić 2-tygodniowe zwolnienie przed okręgowym. Nie mniej jednak aż tak pięknie, że siedzisz w domu i uczysz się tylko biologii nie jest, bo niektórzy nauczyciele robią problemy z opuszczania ich arcyważnych zajęć na rzecz jakiejś tam olimpiady . Ale generalnie możliwość wzięcia takiego urlopu jest bardzo na plus.
A jak szkoła nie daje tej możliwości, zawsze można zrobić sobie nieoficjalny urlop naukowygt
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

Ja mam wolne cały miesiąc -) Dyrekcja poszła na rękę, moge chodzic na wybrane lekcje i tylko niektóre sprawdziany zaliczyc.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Ja z kolei swego czasu sama sobie zrobiłam wolne, w szkole mieliśmy oficjalny glejt, ale z zastrzeżeniem, żeby zaliczać wszystkie sprawdziany w terminie, ale ucząc się do sprawdzianów w końcu można nic do olimpiady nie przerobić, więc w efekcie nie chodziłam do szkoły wcale Jeśli w szkole nie macie takiej możliwości, to może spróbujecie działać sami? Bo jednak ten tydzień przed na powtórki i odpoczynek dzień przed się bardzo przydaje .
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Uwielbiam moją szkołę, bo ja wolnego nie mam ) Będę musiała chyba zachorować.
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: magg-magg »

Alessandra pisze:Uwielbiam moją szkołę, bo ja wolnego nie mam ) Będę musiała chyba zachorować.
Ja mam tydzień ferii:) Śląskie pozdrawia:) ale wcześniej muszę chodzić do szkoły, żeby zaliczyć sprawdziany:(

Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Mi się ferie zaczynają tydzień po olimpiadzie, więc akurat sobie pojadę gdzieś w góry odpocząć na stoku

Jak robicie testy teraz to ile Wam mniej więcej punktów wychodzi?
Najgorsze są pytania:
A)
B)
C)
D) dwie odpowiedzi są poprawne
E) wszystkie odpowiedzi są poprawne
Jak się jednego nie jest pewnym to okropne uczucie czy zaznaczyć to czy tamto.
Goku
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2013, o 19:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Goku »

ja ostatnie testy jak robiłen to miałem kolejno 74 72 75 pkt i motywację miałem bardzo dużą bo to było jeszcze pod koniec listopada. potem przyszły wyniki że dostałem 39pkt z pracy i że się nie zakwalifikowałem i poprzestałem na rozwiązaniu ich

Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

Mam takie pytanie.
Czy w ciągu niespełna trzech tygodni da się nadrobić materiał do olimpiady jeśli testy rozwiązuje się na tak ok.60 czy dać spokój i skupić się na maturze?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości