Program nauczania

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
autodidact
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2013, o 14:10

Program nauczania

Post autor: autodidact »

Witam,
od kilku miesięcy staram się przygotować(praktycznie od zera, ze szkoły niewiele pamiętam) do matury z chemii podstawowej. Jednakże o ile jakąś wiedzę zdobyłem, to jest ona dość chaotyczna i nieuporządkowana. Dość łatwe są zagadnienia gdzie liczy się - w większej mierze - wzór/kilka wzorów które można przekształcać albo i nawet, jeśli tu pamięć zawiedzie, wykorzystać wiedzę z zakresu matematyki i samemu taki wzór napisać.
Równie nieskomplikowanych elementów jest sporo, ale prawie zawsze pojawia się problem kiedy przychodzi mi rozwiązać zadanie gdzie np należy uzupełnić/przewidzieć przebieg jakiś reakcji. Brakuje mi tu wiedzy na temat no właśnie, jaki - właściwości związków nieorganicznych, poszczególnych pierwiastków, a może po prostu powinienem znać pewne reakcje na blachę i już?
Czy istnieje lista/spis tego typu zagadnień i/lub definicji, których po prostu trzeba się nauczyć, których nijak nie wywnioskuję ot tak? Niby mam dostęp do większości podręczników, ale właśnie zależałoby mi na nieco innej formie. Nie opisowa, a coś w stylu:
"I. Właściwości:
1. Kwasy:
A. Tlenowe:
a. H2SO4 - xyz
(.)"
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość