Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: boardslides »

Witam, jestem na kierunku biol.-chem.w tym roku zdaje maturę. Zawsze jednak miałem potrzebę kreatywności i mam wrażenie, że ciągle do tego dążę, ale nie jestem już w stanie zmienić swojego życia o 180stopni i nagle iść na ASP - za późno , poza tym, stracone lata na biologii i chemii. I tutaj pojawia się moje pytanie czy są jakieś kierunki, w których na podstawie biologii(lub bardziej chemii) można coś tworzyć, być kreatywnym? Mogą to być wyszukane kierunki. Pewnie wspomnicie o biotechnologii, ale w takim razie, prosiłbym o inne propozycje.
Pozdrawiam.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: deVries »

A wiesz, że można mieć zainteresowania poza studiami i studiując np. chemię - malować, rysować i rzeźbić?

Generalnie na żadnym z kierunków przyrodniczych nie uświadczysz kreatywności w takim sensie artystycznym, ale nauka to jak najbardziej kreatywna dziedzina. Nie pamiętam który poeta zajął się poezją bo brakło mu wyobraźni, żeby zostać matematykiem, ale podobno był taki.

Jedyne co mi do głowy przychodzi to ilustrowanie podręczników akademickich po jakimś przyrodniczym kierunku (ktoś kto rozumie co ilustruje może mieć powodzenie w takich wydawnictwach) albo skończenie czegoś w rodzaju przyrodoznawstwa i filozofii przyrody i dziennikarstwo naukowe.

Zawsze możesz zdać maturę, zostać w domu i w przyszłym roku startować na coś bardziej kreatywnego. Na ASP się raczej w rok nie przygotujesz jeśli już teraz nie masz jakiegoś zalążka teczki przygotowanego, ale na egzamin na architekturę jak najbardziej można w rok rysunek wyćwiczyć.

Na technikach dentystycznych coś tam rzeźbią podobno, może obczaj też taką opcję.

A i tak uważam, że najlepiej wybrać studia, po których jest jakieś prawdopodobieństwo znalezienia pracy, a pasje realizować po godzinach.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: boardslides »

Dzięki za odpowiedź. Trochę racji, z tym realizowaniem pasji na boku, bo z czegoś trzeba się utrzymać, ciekawe czy studiowanie dwóch kierunków, np. taka biotechnologia i na ASP jest wykonalne.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: _Samira_ »

Biotechnologia wg mnie nie jest kreatywna, szczególnie przy dzisiejszym rynku, a już zwłaszcza w Polsce.
Może bardziej kognistywistyka, neurokognitywistyka, neurobiologia? Ale trzeba mieć psychologiczne zacięcie. Albo bioinformatyka, ale chyba nie szukasz kreatywnych kierunków ścisłych
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: Jivan »

nanotechnologie i duperele, na dzisiejsze czasy są niezłe na polibudach, dzisiaj to nawet gacie się z tego robi
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: deVries »

boardslides pisze:ciekawe czy studiowanie dwóch kierunków, np. taka biotechnologia i na ASP jest wykonalne.
Nie sądzę - zajęć dużo, a nic ci nie przepiszą.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: boardslides »

Przyznam szczerze, że te psychologiczne kierunki, które wymieniliście mnie zainteresowały. Są mało popularne, a przy tym ciekawe. Tylko ciężko znaleźć informacje o przebiegu studiów/pracy. Macie jakieś źródła/znajomych po tym? Jak macie jakieś propozycje takich właśnie wyszukaniach kierunków to fajnie by było. Dodam, że wolałbym studia bardziej logiczne, niż typowa pamięciowa.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: _Samira_ »

Poczytaj sobie fora i strony uczelni, na których zawsze jest kilka zdań o kierunku, profil absolwenta, przedmioty na studiach itp.
Neurobiologia na pewno jest na uj-cie, kogni chyba na kilku uczelniach, a neurokognitywistyka z tego co wiem tylko na swps-ie w Warszawie, czyli płatne.
IMHO to mogą być ciekawe studia, ale dla ludzi naprawdę zainteresowanych i z pomysłem na siebie.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Kreatywne studia biologiczno-chemiczne?

Post autor: _Samira_ »

Poczytaj sobie fora i strony uczelni, na których zawsze jest kilka zdań o kierunku, profil absolwenta, przedmioty na studiach itp.
Neurobiologia na pewno jest na uj-cie, kogni chyba na kilku uczelniach, a neurokognitywistyka z tego co wiem tylko na swps-ie w Warszawie, czyli płatne.
IMHO to mogą być ciekawe studia, ale dla ludzi naprawdę zainteresowanych i z pomysłem na siebie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości