Chemia- zbiór zadań.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Chemia- zbiór zadań.

Post autor: antropolog95 »

Witam!

Coraz więcej osób mi mówi, że matura z chemii jest z roku na rok coraz trudniejsza. Nie mam porównania, bo zrobiłem do tej pory tylko kilka tych arkuszy. Mniejsza o to, czy ktoś mógłby mi polecić trochę ambitniejszy zbiór zadań z chemii, bo już ten WITEK podobno nie wystarcza, jestem w połowie jego zbiorów i myślę, że do końca stycznia zrobię wszystkie. Jeśli ktoś zna jakiś trochę trudniejszy zbiór adekwatny do zadań na maturze to poproszę o tytuł, ew. chyba że ktoś ma takowy na sprzedaż. Pozdrawiam! 8-)
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: agnieszka789 »

Dołączam się do pytania
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: Bonjour »

Z ambitniejszych zbiorków najczęściej polecany jest ten

Zadań na pewno do maja wystarczy i słyszałam, że takie same lub w podobnej formie zadania pojawiają się na maturze (zwłaszcza te z tekstem). Myślę, że nic lepszego nie znajdziesz słyszałam jeszcze o maturalnie, że zdasz", ja miałam, nie tknęłam i podobno wykracza poza poziom matury
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: antropolog95 »

No to może warto się w to za opatrzeć, sam już nie wiem z czego się tu uczyć Wiem że arkusze itd, ale do tych arkuszy z czegoś się w końcu trzeba przygotować
Blue Sky
Posty: 38
Rejestracja: 23 gru 2013, o 12:23

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: Blue Sky »

Odnośnie trudniejszych zadań - rzeczy, które do tej pory nie pojawiły się na arkuszach będą objaśnione w tekście źródłowym, te, które już się pojawiły, trzeba sobie przyswoić, chociażby na podstawie tych zadań z zeszłych lat.

Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: nodame »

Ja zauważyłam, że niektórzy napiszą maturę bardzo dobrze na samym Witowskim, niektórzy uczą się z 2-3 zbiorów, ale dużo zależy od Ciebie. Ja uważam, że nauka z samego Witowskiego to za mało. Persona, Pazdro (niektóre zadania) dopiero otworzyły mi oczy na wiele zadań, nauczyły takiego elastycznego myślenia, a nie schematycznego odtwarzania zadań.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: Smile_Forever »

Dokładnie, elastyczne myślenie jest bardzo ważne, ja nigdy nie lubiłam korzystać tylko z jednego źródła, wówczas człowiek zamyka się w określonym schemacie myślenia Najlepiej zaopatrzyć się w Witowskiego, ale nie bazować na nim samym
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: Seeba »

Osobiście bardzo polecam zbiory Pazdry i Persony, rzeczywiście uczą myśleć. Oczywiście wcześniej należy poznać dobrze teorię a potem ją ćwiczyć. A teorii uczyć się z wielu zaufanych źródeł i nigdy nie ufać tylko jednemu.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: zoo_ »

antropolog95 pisze: adekwatny do zadań na maturze
Chyba w całości najbardziej adekwatny do matury jest ABC Maturalne B. Pac.
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: antropolog95 »

No racja, Personę już kołuje od znajomej z forum, a Pazdro posiadam Nic tylko robić
Awatar użytkownika
luxaeterna
Posty: 135
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:31

Re: Chemia- zbiór zadań.

Post autor: luxaeterna »

Mi się osobiście podobają zadania z ABC Maturalnego Barbary Pac. Do tego rozwiązuję większość działów z Persony i widzę dobre rezultaty, chociaż z tego, co słyszałam, to Persona jest nieco za trudny na maturę, ale ostatnie egzaminy maturalne z chemii opierają się głównie na myśleniu, więc ten zbiór może być w sam raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości