Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
nikolaa66
Posty: 29
Rejestracja: 3 sie 2013, o 12:43

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: nikolaa66 »

A ok dziękuje i przepraszam za kłopot Jak coś to znów się odezwę

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: dmnunited »

Zaden klopot

nikolaa66
Posty: 29
Rejestracja: 3 sie 2013, o 12:43

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: nikolaa66 »

Ok. dziękuję Jakoś nawet to ogarnęłam.

A mam jeszcze pytanie odnośnie jednostki. W niektórych zadaniach mam kJ, a w innych kJ/mol. Od czego to zależy?
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: kate2013 »

Jak liczysz entalpie spalania lub tworzenia to one z definicji sa na mol zwiazku wiec piszesz kJ/mol a jak liczysz entalpie dowolonej reakcji to tylko kj

nikolaa66
Posty: 29
Rejestracja: 3 sie 2013, o 12:43

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: nikolaa66 »

Dziękuję! A czy trzeba zapisywać delta H zero u góry?
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: kate2013 »

Nie bo to oznacza po prostu ze sa warunki standardowe

nikolaa66
Posty: 29
Rejestracja: 3 sie 2013, o 12:43

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: nikolaa66 »

Czyli jeżeli w zadaniu jest oblicz standardową entalpię to wtedy zero zapisuję, tak?
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: kate2013 »

W standardowych tez nie trzeba

Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: chemik1212 »

Właśnie przeczytałem jeden taki wątek i ktoś tam pisał, że poprawkowicze w 2015 będą zdawali wg nowej podstawy programowej. True? Kobitka która była ostatnio na szkoleniu dowiedziała się że oni sami nie wiedzą jak to będzie.
BialaPanna
Posty: 231
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:10

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: BialaPanna »

Niby powinno sie zdawać na zasadach takich jakie obowiązywały, gdy po raz pierwszy podchodziło się do matury z danego przedmiotu. Jednakże od dyrektorki z mojego LO słyszał , am tak jak napisałeśchemik1212.
Awatar użytkownika
Puszysława
Posty: 275
Rejestracja: 26 maja 2013, o 17:11

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Puszysława »

Cześć, moje Koteczki kochane. Chyba kiedyś odwiedzałam ten wątek i raczej wpędzał mnie w depresję, niepotrzebnie tu wróciłam.

Dlaczego pytacie o 2015? Przecież w tym roku wszyscy się dostaniemy. I oby, bo ta nowa matura ma być masakrą. Chociaż ja słyszałam, że nie mają prawa kazać nam pisać wg. niej, bo to inna podstawa programowa i będą musieli prowadzić równolegle. I że kiedyś już tak było. I że nie wiadomo, jak podejdą do tego uniwersytety medyczne, bo ostatnio przy zmianie były egzaminy i dwie równoległe rekrutacje.

Trzeba zagryźć zęby i się uczyć, bez gadania. A z nauką to ja jestem w lesie. Dla odstresowania bloga piszę, a nawet dwa.

Skoro rozwiązujemy tu zadania. Która roślina spośród higrofitów, halofitów, helofitów, epifitów, sukulentów ma najniższy potencjał wodny? W ogóle mam problem z potencjałem, ale właściwie niewielki. Gdybym miała strzelać to strzeliłabym w epifity, bo nawet korzeni z prawdziwego zdarzenia nie mają, a rosną na drzewach, więc wodę muszą wchłaniać szybko, a rosną w takich warunkach, że szybko wyparowują, no więc muszą mieć wysokie stężenie różnych substancji w sokach komórkowych no i. Myślicie, że one?

Chemik1212, jak zniosłeś dwa lata siedzenia w domu?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

[Link] Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: randomlogin »

Puszys&#x142awa pisze:Chociaż ja słyszałam, że nie mają prawa kazać nam pisać wg. niej, bo to inna podstawa programowa i będą musieli prowadzić równolegle. I że kiedyś już tak było. I że nie wiadomo, jak podejdą do tego uniwersytety medyczne, bo ostatnio przy zmianie były egzaminy i dwie równoległe rekrutacje.
Kiedys juz tak bylo - i zeby nie bylo tak znowu to teraz zmieniono rozporzadzenie w tej sprawie, i teraz juz nie matura bedzie sie dostosowywala do ucznia, tylko uczen do matury.
Przy jakiej zmiamie byly dwie oddzielne rekrutacje niby? Jak w ogole reformowano system i wprowadzono egzaminy centralne. Nowa matura to nowa matura, swiadectwo to swiadectwo, uczelnie nie maja prawa wybrzydzac, takie sa przepisy.

EDIT: zeby nie byc goloslownym:
https://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet . 0130000520
Zdający, który uzyskał świadectwo dojrzałości, ma prawo ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego
w części ustnej albo w części pisemnej, albo w obu tych częściach z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów
dodatkowych, o których mowa w § 54 ust. 2 i 3, zgodnie z przepisami obowiązującymi w roku, w którym ponownie
przystępuje do egzaminu maturalnego.
Przepisy § 63 ust. 1–6 stosuje się odpowiednio.
Co, zdaniem madrych prawnikow OKE, oznacza takze zdawanie wedlug obowiazujacej w danym roku podstawy programowej. Zreszta AFAIK takie bylo zalozenie wprowadzenia tego zapisu.
Awatar użytkownika
Puszysława
Posty: 275
Rejestracja: 26 maja 2013, o 17:11

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Puszysława »

Randomglin Wierzę i bez czytania rozporządzenia sejmu To były wnioski mojej korepetytorki z chemii, która jest członkiem komisji i cośtam cośtam. Ale skoro będzie ta sama matura to przecież nie zrobią dwóch rekrutacji, a chodziło mi właśnie o moment wprowadzenia naszej nowej matury. Ech.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości