Zadanie, zoologia

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
Awatar użytkownika
Sharlie
Posty: 79
Rejestracja: 12 paź 2013, o 11:19

Zadanie, zoologia

Post autor: Sharlie »

Hej wszystkim, na korepetycjach dostałam zadanie i nie jestem pewna swojej odpowiedzi, a prawdę mówiąc, to swojego strzału". Może dla niektórych zadanie będzie łatwe, dla mnie takie nie jest. W internecie odpowiedzi nie znalazłam.

Sowy są drapieżnikami, polują na gryzonie i inne drobne ssaki, ptaki, węże, jaszczurki, żaby, a na­wet owady i ryby. Kiedy tylko możliwe, sowy połykają zdobycz w całości, razem z sierścią, pióra­mi, kośćmi itp. Następnego dnia części niedające się strawić, zbite w klusko watą wypluwkę, są usu­wane z żołądka. Wypluwki są źródłem wielu informacji naukowych, na przykład o diecie sów. Podaj inny niż analiza diety sów przykład naukowego wykorzystania analizy wypluwek.

Mój strzał: Dzięki analizie wypluwek można również ustalić, które substancje są zdatne do strawienia przez układ trawienny sów i tym samym, które maja dla nich wartość odżywczą.

Pierwsze i jedyne, co przyszło mi do głowy.
Czekam na odpowiedzi tych, którzy mają cokolwiek do powiedzenia w tym temacie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości