potrzebne na już! bo o 7 rano kolokwium! ppm!

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Awatar użytkownika
monalie
Posty: 17
Rejestracja: 8 gru 2013, o 14:32

potrzebne na już! bo o 7 rano kolokwium! ppm!

Post autor: monalie »

Ludzie jeśli ktokolwiek wie jak to rozwiązac to pomówżcie vo to zadanie jest dla mnie dziwne po prostu :C

Średnia zawartość kadmu w korzeniu marchewki uprawianej na Gornym Slasku wynosi 1,10 ppm w suchej masie marchewki. Zakladajac ze surowa marchewka zawiera 85,0% wody oraz ze spozyty kadm jest calkowicie wchlaniany i zatrzymywany w organizmie obliczyc ile maksymalnie kg takiej marchewki mozna spozywac tygodniowo, aby nie przekroczyc normy WHO (Swiatowej Organizacji Zdrowia) wynoszącej 500 mikrogramów Cd/tydzien?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: potrzebne na już! bo o 7 rano kolokwium! ppm!

Post autor: randomlogin »

Ze trzy.
Awatar użytkownika
monalie
Posty: 17
Rejestracja: 8 gru 2013, o 14:32

Re: potrzebne na już! bo o 7 rano kolokwium! ppm!

Post autor: monalie »

a dokładne rozwiązanie? bo coś tu rozwiązałam ale nie jestem pewna tego
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: potrzebne na już! bo o 7 rano kolokwium! ppm!

Post autor: randomlogin »

Masz ppm, zakladam ze masowe bo zeby bylo jakiekolwiek inne to danych by sie wiecej przydalo. Czyli gram suchej masy zawiera 1.1ug Cd. W tygodniu mozna zjesc 500ug kadmu, czyli 500/1.1 suchej masy - to bedzie jakies 450g na oko. Woda to 85% masy marchewki, czyli sucha masa to 15%. Tu masz proporcje 450g - 15%, x - 100% - mnozysz 450 przez 100, dzielisz przez 15 i wychodza 3kg swiezej marchwi. Jak sie myle, to. to sie myle. A, no i siegnij po kalkulator, bo ja to moglem zbyt zgrubnie pozaokraglac.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości