Wstawienie dwóch zębów cena? POMOCY !!!

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
SidekLop
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2010, o 17:59

Wstawienie dwóch zębów cena? POMOCY !!!

Post autor: SidekLop »

Witam

Dzisiaj rano wstałem jak każdego dnia. wybrałem się do WC za potrzebą i w pewnym momencie zrobiło mi się słabo i zemdlałem.
Po niedługim czasie obudziłem się na podłodze. Czuje tak jakbym nie miał zęba przeglądam się w lusterku tu 1 ukruszona chociaż pół zostało u ząb nr 2 tez się ukruszył ale w poprzek i to w dziąśle.

Byłem u dentysty z jedynki wyciągnął nerw i powiedział że da się dostawić do 1 zęba czy jakoś tak.
a ząb nr 2 usunął całkiem i ma byś na jakiegoś wkrętka czy coś i powiedział że ten zabieg będzie kosztować okolo 2000 zł za dwa nie całe zęby to ja myślę ze to dosyć duża sumka.
Musze jeszcze odwiedzić kilku stomatologów i odwiedzić się jaka sumka będzie.

Chciałbym żeby wypowiedzieli się osoby które orientując się w cenie wstawieniu 2 zębów. Żeby osiągnąć jak najmniejszy koszt i w miarę możliwości było dosyć stabilne. Podkreślę mam 21 lat.

PS: Jestem z lubelskiego okolic Opola Lubelskiego. mógłby nawet ktoś polecic dobrego stomatologa.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Wstawienie dwóch zębów cena? POMOCY !!!

Post autor: dmnunited »

Przede wszystkim porozmawiaj ze stomatologiem o możliwościach, które może Ci zaproponować, jeśli ukruszoną jedynkę da się oszlifować pod koronę, to pomyśl też o usunięciu 2 i zrobieniu na jej miejscu wkładu koronowo-korzeniowego, a na oszlifowaną 1 i wkład k-k można zrobić 2 korony porcelanowe (całkowite, z podbudową metalową lub na podbudowie cyrkonowej - w zależności od tego ile byłbyś w stanie za taką pracę zapłacić)
Odradzam most, bo nawet jeśli da się zrobić podparcie na 1, to dodatkowo musiałbyś mieć szlifowanego kła, a to uszkadzanie zęba tak naprawdę - pozbawiasz go dużej cześci tkanki twardej, co jest zupełnie bez sensu. Implanty to kolejna propozycja, ale to już droższa zabawa (konieczne byłoby wszczepienie 2 implantów, bo na 1 nie ma możliwości zrobić pracy dwupunktowej)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości