Malutkie robaczki w łazience

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Kajusia86
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2014, o 23:01

Malutkie robaczki w łazience

Post autor: Kajusia86 »

Witam serdecznie
Mam ogromny a zarazem malusieńki problem. A może to i nie problem, ale lepiej wiedzieć.
Otóż, mieszkam w domku jednorodzinnym szeregowym (już bardzo starym). W łazience pojawiły mi się malutkie (może ok 5 mm) robaczki/owady. Są czarne, mają budowę podobną do rybika (taką jakby łuskowatą), mają nóżki, poruszają się bardzo wolno a przeniesione na kawałku papieru w bardziej ciepłe miejsce zaczynają jakby ewoluować i wychodzą im skrzydełka i próbują odlecieć. Zdjęcie jest mi bardzo ciężko wykonać ponieważ one są prawie, że mikroskopijne. Przeczytałam wszystkie wątki w tym temacie i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

PS. Dodam, że w łazience mam dużą wilgoć, ale nie jest mega ciepło.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Malutkie robaczki w łazience

Post autor: Trzyszcz »

Pragnę wyrazić uznanie dla tych obserwacji, Większość ludzi po prostu bierze takie żyjątka z klapka, tymczasem tutaj takie szczegółowe obserwacje. xd
Bez zdjęcia nie umiem pomóc.
To mikroskopijne czy 5mm? ^^
Kajusia86
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2014, o 23:01

Re: Malutkie robaczki w łazience

Post autor: Kajusia86 »

Witam ponownie.
Masz rację - przesadziłam z tą mikroskopijnością.
Dołączam robaczka/owada na zdjęciu. Niestety nie przeżył nocy pod korkiem. Ma dokładnie 4 mm
Pewnie normalnie potraktowałabym go z klapka, ale. Ale pojawiło mi się ich dość sporo w łazience, więc uznałam to za niepokojące.
Będę wdzięczna za pomoc.
Załączniki
DSC04110.JPG
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości