Udar mózgu

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
k34

Udar mózgu

Post autor: k34 »

Hej, Mam pytanie czy poprzez przypadkowe podanie w kroplówce kawałeczka gumy przekłutej igłą z fiolki leku może dojść u pacjenta do udaru mòzgu ? Usłyszałam takie pytanie na zaliczeniu i odpowiedziałam, że tak a odpowiedź miałam nie uznaną . Nie dochodzi wówczas do zatoru ?Byłabym wdzięczna za konkretną odpowiedź

Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Udar mózgu

Post autor: Michch »

Może dojść, ale wówczas materiał zatorowy pokonuje następującą drogę: wkłucie-żyła-prawe serce-płuca, i tu się zatrzymuje, raczej nie powodując szkód. Do mózgu nie dotrze
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Udar mózgu

Post autor: randomlogin »

Jak juz jestesmy przy slowie moze, a nie jest prawdopodobne, to trzeba pamietac o zatorach skrzyzowanych, wiec do mozgu dotrzec moze.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Udar mózgu

Post autor: Medycyna Lwów »

1/3 dorosłych ma nie zamknięty otwór owalny więc jest to możliwe, choć bardziej prawdopodobne że taka guma by nawykrzepiała na sobie płytek i dała bardziej lub mniej rozległy zator płucny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości