XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

ja ma dziś chyba jakąs dwubiegunówke raz myslę: no przeciez kto,jak nie ja? a raz jestem totalnie głupia nie uda się.
ciekawe jaki będzie próg. jedni mówia,że na pewno duzo nizszy bo sie przypadkowe osoby podostawały, inni, ze duzo wyższy bo te nowe pytania sa punktowane po 2-3 punkty za pięc odpowiedzi. Więc drobnych pytań bedzie wiecej, apunktów tylko 100 do uzyskania
Paulina Witoszek
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2013, o 23:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Paulina Witoszek »

Powtórki wszystkie zrobione. Do spanka już tylko przegląd roślin i koniec. Niestety dużo zadań niezrobionych, ale wolałam ogarnąć materiał do perfekcji. Już nic tylko strzelić walerianę, paciorek, spanko, śniadanko i do boju rodacy ( A potem Nic się nie stało.ltjoke )
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Erick »

Plus taki, że podstawa programowa do matury przerobiona i to z zapasem, także po olimpiadzie tylko arkusze pozostaną Więc nikt stratny nie będzie.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

Tym się pocieszam, chyba trzeba do spania sie zbierać bo raniutko pobudka.
Powodzenia, szczególnie sobie zycze
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

i jak wrażenia? Było bardzo dużo prostych i banalnych pytań, ale też bardzo trudne/niejednoznaczne. no i te otwarte, niby wiedzowo nic specjalnego, ale machnełam się przy wpisywaniu na kartę.
Oczywiście tych z niewiedzy nie liczę:)
NIE CIERPIĘ CZEKAĆ NA WYNIKI
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Mam podobne wrażenia - mnóstwo banalnych zadań rodem z arkuszy maturalnych (większość otwartych), ale były i takie, które totalnie mnie zagięły, np. ostatnie z gatunkami bakterii po łacinie Obawiam się jednak, że próg będzie dosyć wysoki i punktów mi nie wystarczy, żeby przejść.
Zna ktoś może poprawną kolejność do zadania 80.? Bo się zagmatwałam spisując i mi się nie zgadza.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, o 14:05 przez Alra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kinggaas
Posty: 27
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 16:36

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: kinggaas »

A tak orientacyjnie jaki próg przewidujecie - wyższy czy niższy niż rok temu?

W naszym okręgu twierdzą że będzie niżej niż w tamtym roku.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: tchorz »

Nieco niższy jednak, ale nie wiem czy mi starczy
ulla11295
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2012, o 15:55

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: ulla11295 »

80 ew 79 pkt, myślicie, że wystarczy, bo jest dużo, ale trochę się boję, ze będzie za malo :O
Awatar użytkownika
kinggaas
Posty: 27
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 16:36

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: kinggaas »

ulla11295 Myślę że już się możesz cieszyć
Grimmek
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2013, o 15:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Grimmek »

Ja obstawiam prog 71-72. Mam 75-77 pkt i mysle ze przejde bo wlubelskim tylko 1-2 osoby maja wiecej ode mnie. Odwolalem sie w pytaniu z homologia u nietoperzy i pterodaktyli, na bank to sa struktury analogiczne przeciez inne kosci i geny je tworza. Zapomnialem sie odwolac w pytaniu o struktury ktore nie wystepuja u roslin, zaznaczylem filamenty pisrednie i mysle ze powinno byc dobrze, odwolal sie ktos z was w nim?
Awatar użytkownika
Matcayn
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2012, o 22:16

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Matcayn »

Kto jeszcze jedzie do Warszawy?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alra »

Ja jestem wciąż w niepewności P. Wie ktoś coś o odwołaniach, jakieś odpowiedzi są zmienione?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości