Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medycynę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Trzyszcz »

A że bardzo nic do wyboru nie miałam innego, bo zawsze byłam ambitnym dzieckiem
Wyjaśnisz mi ten ciąg przyczynowo-skutkowy? ^^
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: czytowazne »

Czemu nie, choć zaraz zapewne zostanę zjechana jaką jestem materialistką i zablokowałam miejsce wszystkim, którzy urodzili się by być lekarzem z powołania :]

Osobiście uważam, że medycyna to studia prestiżowe i to, że tak wiele osób próbuje się na nie dostać czyni je jeszcze bardziej elitarnymi. Idąc do liceum nie wiedziałam jaki profil wybrać, bo nie miałam żadnych marzeń w stylu chcę być.". Mogłam sobie jedynie powiedzieć, że trzeba wybrać taki profil żeby iść na studia, które zapewnią mi pewną pracę i dobrą pensje. Poza tym, jak już wspomniałam, byłam ambitna, więc chęć dostania się na studia, na które tak wielu osobom nie udaje się załapać i które w oczach wielu ludzi są studiami bardzo ciężkimi wzięła górę - wybrałam medycynę bo tak, bo lubię kiedy ludzie gratulują mi dostania się na wum, bo lubię czuć, że studiuję dobry kierunek ( a teraz -uwaga, zaraz mnie pół forum będzie chciało zamordować), po którym będę swoje zarabiać nie tylko w Polsce ale i za granicą.

Jak widzisz, nie miałam nic innego do wyboru, wybaczcie jeżeli kogoś to obraża, bo nie chcę odejmować nikomu ani niczemu i nie uważam, że ktoś to nie studiuje medycyny jest gorszym człowiekiem, po prostu znam siebie i wiem, że będąc np. na kulturoznawstwie nie spełniłabym swoich ambicji ani swoich oczekiwań w stosunku do samej siebie.
Uważam też, nie mam potrzeby oszukiwania kogoś, że wybrałam te studia z powołania tak jak robi to wiele moich znajomych, bo w sumie po co mają słuchać uwag w stylu jak mogłeś, lekarzem zostaje się po to żeby zbawiać świat". Nie uważam żeby moje powody były ujmą na honorze, studentką jestem taką samą jak wszyscy, jakim będę lekarzem to się okaże za 10-15 lat jak swoje wystudiuję i swoje przepracuję. Życzę tym, którzy teraz tak krzyczą o powołaniu i czepiają się każdego, kto wybrał te studia z powodów czysto praktycznych, żeby zawsze zachowali taką postawę nawet po spędzeniu 12 godzin na oddziale ] A jakim kto będzie lekarzem, powtarzam - okaże się w przyszłości, więc teksty w stylu punkty za powołanie są niedorzeczne.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mårran »

czytowazne pisze:choć zaraz zapewne zostanę zjechana jaką jestem materialistką i zablokowałam miejsce wszystkim, którzy urodzili się by być lekarzem z powołania"
Spoko, większość studentów zabiera miejsce tym z powołania
czytowazne pisze:teksty w stylu punkty za powołanie są niedorzeczne.
Wyjaśniam dla wszystkich: to był żart z tego całego powołania
Alra pisze:Jak byłam mała to wyobrażałam siebie w przyszłości jako nauczyciela, ale w obliczu niżu demograficznego i niezbyt ciekawego wizerunku tegoż zawodu w chwili obecnej, owo powołanie gdzieś umknęło
Ja też przez większość życia chciałam być nauczycielką, ale mieć do tego powołanie opłaca się właściwie tylko w dobrej, że tak powiem elitarnej szkole, gdzie uczniowie chcą się uczyć i przychodzą po to, żeby zdobywać laury na olimpiadach czy iść na dobre studia. Inaczej to orka na ugorze. Mam nauczycieli w rodzinie, to znam trochę to środowisko
Pani Buka
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: czytowazne »

M&#xE5rran pisze:
czytowazne pisze:choć zaraz zapewne zostanę zjechana jaką jestem materialistką i zablokowałam miejsce wszystkim, którzy urodzili się by być lekarzem z powołania"
Spoko, większość studentów zabiera miejsce tym z powołania
czytowazne pisze:teksty w stylu punkty za powołanie są niedorzeczne.
Wyjaśniam dla wszystkich: to był żart z tego całego powołania

Okk, sama już nie wiedziałam, czy to żart, czy nie, bo dużo jest ludzi na tym forum, którzy są lekko czuli na powołanie"
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: randomlogin »

Zart, nie zart, prawda jest taka ze uzdrowiloby to troche chore sytuacje w sluzbie zdrowia. A nie tak jak teraz, ze ktos sobie idzie na studia bo moze, bo sie dostal a potem nawet nie konczy bo uznaje, ze jednak nie wystarczajaco ciekawe! To dopiero jest zmarnowane miejsce! Albo konczy, ale potem wybierajac specjalizacje tez kieruje sie tym w jakiej sa jakie zarobki, zamiast wziac taka zeby ludziom pomoc. Widzimy co pare dni w mediach jak to sie konczy. Nie wspominam o tych, ktorzy wyksztalcili sie za polskie podatki i potem chca wyjezdzac i w innych krajach leczyc.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: czytowazne »

Nie każdy tak kończy. A nawet jeśli - demokracja jest, niech każdy żyje własnym życiem. Studia są ciężkie, zamiast się bawić jak większość moich znajomych z liceum, kuję do 3 rano, więc chyba należy mi się za to dobra pensja, nie sądzisz? A jeśli za granicą oferują mi pracę w świetnie wyposażonym, nowoczesnym szpitalu to niby czemu mam nie skorzystać z takiej oferty? Za granicą też mogę leczyć, to chyba nieważne gdzie i komu pomagam. Nie zapominajmy, że lekarz to nie tylko ofiarna pomoc ale i zwykła praca, w dodatku niezwykle odpowiedzialna, nierzadko stresująca. Jest praca - jest nagroda.
A że niektórzy lekarze to zwykłe dupki to już inna sprawa. Ale tak było jest i będzie, w każdym środowisku takie przypadki wystąpią.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mårran »

Wykształcili się za polskie podatki, a powołania nie mają, skandal. Toż to marnowanie publicznych pieniędzy! Tacy ludzie powinni wybrać mniejsze zło i zrezygnować ze studiów zanim zaczną czynić szkody jako lekarze.
Pani Buka
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Seeba »

Kod: Zaznacz cały

forsal.pl/artykuly/734276,wegry-lekarze-beda-musieli-pracowac-w-kraju-lub-zaplacic-za-studia.html
Węgry: Lekarze będą musieli pracować w kraju lub zapłacić za studia

W Polsce też by się to przydało. W końcu wykształcenie lekarza nie jest tanie, żeby w ostateczności pracował on na PKB innego państwa.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mårran »

Spoko, tylko niech dla innych zawodów też to wprowadzą, wtedy może być. Nie to, żebym zamierzała wyjeżdżać, ale.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: randomlogin »

Seeba, nawet jesli cokolwiek podobnego wprowadza w Polsce, to wystarczy dociagnac sprawe do ETS, bo prawo unijne jest tutaj dosc jasne. Nie zeby bylo to potrzebne, vide konstytucja. Ktorej od pstrykniecia palcami nikt nie zmieni.

Sa za to pomysly zwrotnosci pieniedzy za rezydentury - ale tutaj z kolei juz polskie prawo pracy cos takiego uniemozliwi, i bartkowe rozporzadzenie to za malo zeby na to wplynac. Spoleczenstwo bardziej jest przywiazane do tego, ze za prace nalezy sie wynagrodzenie* niz do pomyslu udupienia lekarzy. Choc, trzeba przyznac, ten pomysl wydaje sie mniej oderwany od rzeczywistosci, gdyby cala idee specjalizacji i rezydentur troche inaczej umocowac prawnie. Ale to tez nie jest sprawa na rozporzadzenie.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: czytowazne »

A co złego jest w myśleniu za pracę należy się wynagrodzenie"? Nie idealizujmy tak bardzo zawodu lekarza,który owszem pomaga, ale też poświęca siebie. Myślę, że tym którzy chcą pracować za darmo nikt nie zabroni ] Nie rozumiem jaki jest problem w tym, że ktoś chce zarabiać! TO JEST CHORE! Wolontariuszy nigdy za mało, jeśli uważacie, że wam pieniądze są zbędne i jesteście tak bardzo bezinteresowni i empatyczni to zawsze możecie się tak zachować.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Trzyszcz »

Przez materialistów ten świat wygląda tak jak wygląda. Wszystko tylko dla pieniędzy. Dlatego lekarze zamiast pracować, czyli robić to za co im płacą w państwowej służbie zdrowia to przychodzą tam tylko odsypiać po robocie w prywatnej placówce. Wstyd i hańba, a co z przysięgą?!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: randomlogin »

czytowazne, A kto dokladnie powiedzial, ze w samym tym jest cos zlego? Po prostu to uniemozliwia wprowadzenie zwrotow za rezydenture przy tym, czym te rezydentury obecnie sa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości