Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
emelinavance
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2014, o 08:24

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: emelinavance »

Seeba pisze:Tyle ciekawych propozycji do wyboru. Nie wiadomo, gdzie udać się w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia. Hmmm
no nie? ludzie mają różne priorytety: prestiż uczelni, odległość od domu, ilość znajomych na studiach ale pierwsze, co nas ogranicza to pieniądze (niestety, każda próba, logowanie w innym miejscu kosztuje) równolegle z progami.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: randomlogin »

emelinavance pisze:eneralnie to w wielu rankingach na szczycie stoi CMUJ
No, zwlaszcza w niesamowicie swietnym rankingu Perspektyw! Drugi rok z rzedu! Prestiz taki wielki!
emelinavance pisze:ale słyszałam, że wysoką zdawalność LEPu ma UMP
Ostatnie trzy sesje poszly im faktycznie bardzo dobrze. W perspektywie wieloletniej wyniki sa srednie (nie zle, srednie). Ale w ogole roznice miedzy uczelniami nie sa duze, wiec naprawde to malo miarodajne.
chemistry123 pisze:Która uczelnia zdecydowanie góruje?
Zadna.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Mårran »

Dla mnie istotne były trzy rzeczy: odległość od domu, to, że mnie przyjęli i morze
Pani Buka
chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: chemistry123 »

Zastanawiam się nad nad GUM lub UMP właśnie, ale z południa jestem Heh zasatanawiać się mogę, wiem wiem. najpier maturkę trzeba rozwalić. Nom ale co sądzicie o ŚUM ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Mårran »

Gdańsk mogę polecić ze względu na Sopot na przykład
Pani Buka
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Seeba »

Sofia pisze:Jak to gdzie.przecież każde dziecko wie że teraz tylko Ukraina
Trzeba uważać z Ukrainą. Tak bardzo niestabilnie ( A jak odeślą z powrotem do matki Polski?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014, o 22:29 przez Seeba, łącznie zmieniany 1 raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: randomlogin »

emelinavance pisze:skoro ostatnie 3 lata im dobrze wypadły, tzn. że jest postęp i oby się tak utrzymało c:
Trzy sesje, nie trzy lata.
emelinavance pisze: no, akurat ten ranking chyba nie jest najważniejszy, nie? c:
No Perspektywy z Rzepa to najwiekszy ranking w Polsce, wiec jesli nie ten, to ktory?
Awatar użytkownika
emelinavance
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2014, o 08:24

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: emelinavance »

chemistry123 pisze:Zastanawiam się nad nad GUM lub UMP właśnie, ale z południa jestem Heh zasatanawiać się mogę, wiem wiem. najpier maturkę trzeba rozwalić. Nom ale co sądzicie o ŚUM ?
piona! też jestem z Południa c:

co do ŚUM to słyszałam niezłe opinie. znam lekarzy, którzy tam studiowali i się bardzo pochlebnie wyrażają i są dziś całkiem niezłymi specjalistami c:

mnie się w ogóle wydaje, że najważniejsze to się uczyć, nie można patrzeć na statystyki, bo one nie do końca są miarodajne.

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: goodman »

Ja bym na ŚUM nie szedł, tam podobno się muszą uczyć na bieżąco i uciekają do nas do Wrocka.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Mårran »

Podobno to wiesz. Już o różnych uczelniach słyszałam takie plotki
Pani Buka
Awatar użytkownika
emelinavance
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2014, o 08:24

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: emelinavance »

randomlogin pisze:
emelinavance pisze:skoro ostatnie 3 lata im dobrze wypadły, tzn. że jest postęp i oby się tak utrzymało c:
Trzy sesje, nie trzy lata.
emelinavance pisze: no, akurat ten ranking chyba nie jest najważniejszy, nie? c:
No Perspektywy z Rzepa to najwiekszy ranking w Polsce, wiec jesli nie ten, to ktory?
ups. wybacz moje niedociągnięcia, nie będę ich usprawiedliwiać moim laicyzmem. cieszę się, że mnie wyprowadzasz z błędu i będę mądrzejszą dzięki temu c:

niestety, już nie pamiętam na jakiej stronie i gdzie czytałam te rankingi, ale jak znajdę to ci powiem c:
i nie powiedziałam, że nie biorę pod uwagę w ogóle Rankingu Perspektyw. tylko, że nie jest on jedynym i nie tylko jego trzeba brać pod uwagę. ważny jest też (o ile nie ważniejszy) np. wskaźnik zdawalności LEKu (dawniej LEPu) poza rankingami.

chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: chemistry123 »

emelinavance pisze:
chemistry123 pisze:Zastanawiam się nad nad GUM lub UMP właśnie, ale z południa jestem Heh zasatanawiać się mogę, wiem wiem. najpier maturkę trzeba rozwalić. Nom ale co sądzicie o ŚUM ?
piona! też jestem z Południa c:

co do ŚUM to słyszałam niezłe opinie. znam lekarzy, którzy tam studiowali i się bardzo pochlebnie wyrażają i są dziś całkiem niezłymi specjalistami c:

mnie się w ogóle wydaje, że najważniejsze to się uczyć, nie można patrzeć na statystyki, bo one nie do końca są miarodajne.



piona

Ciekawe czemu na ŚUM mordor mówią ?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: goodman »

M&#xE5rran pisze:Podobno to wiesz. Już o różnych uczelniach słyszałam takie plotki
Tak mówiła dziewczyna, której sie stamtąd udało do Wrocka przenieść.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości