Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: tchorz »

Nie rozumiem tych dywagacji. kazda uczelnia daje prawo wykonywania zawodu? nie?
Ja idę do Krakowa. i to oznacza że bedę lepszym lekarzem niz ktos z byle jakiego ŚUMu?
Pewnie są prestizowe uczelnie medyczne na świecie, takie o których absolwentów bedą sie bić chętni i które otwieraja wszystkie drzwi.
Ale w POLSCE? Owszem jedne maja lepsze akademiki, drugie wszystko w jednym miejscu, trzecie coś tam ale PRESTIŻ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Mårran »

Tak bez trollowania i robienia sobie beki: idź tam, gdzie najbliżej, gdzie przyjmą, gdzie ładne miasto się wydaje, gdzie masz znajomych/rodzinę itp. Między uczelniami różnic nie ma.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: randomlogin »

tchorz pisze:kazda uczelnia daje prawo wykonywania zawodu? nie?
No nie. Uczelnie daja dyplom tylko. [Tak, czepiam sie, ale godzina i okres taki, ze musisz mi to wybaczyc.]
Awatar użytkownika
emelinavance
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2014, o 08:24

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: emelinavance »

tchorz pisze:Nie rozumiem tych dywagacji. kazda uczelnia daje prawo wykonywania zawodu? nie?
Ja idę do Krakowa. i to oznacza że bedę lepszym lekarzem niz ktos z byle jakiego ŚUMu?
Pewnie są prestizowe uczelnie medyczne na świecie, takie o których absolwentów bedą sie bić chętni i które otwieraja wszystkie drzwi.
Ale w POLSCE? Owszem jedne maja lepsze akademiki, drugie wszystko w jednym miejscu, trzecie coś tam ale PRESTIŻ?
prestiż jak na polskie warunki, nie? c:

chyba właśnie najważniejsze to to, że po ukończeniu studiów mamy dyplom, a przecież o to nam wszystkim chodzi, no nie? c:

ps. masz coś do ŚUMu?ja się tam wybieram c:

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Mårran »

Jak napisał randomlogin: po studiach gdziekolwiek nie ma się prawa wykonywania zawodu, tylko dyplom. PWZ dostaje się po zdaniu LEKu
Pani Buka
Awatar użytkownika
emelinavance
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2014, o 08:24

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: emelinavance »

M&#xE5rran pisze:Jak napisał randomlogin: po studiach gdziekolwiek nie ma się prawa wykonywania zawodu, tylko dyplom. PWZ dostaje się po zdaniu LEKu
tydzień na tym forum i jestem mądrzejsza niż po miesiącach szukania informacji w internecie. =) rozumiem, że po studiach mamy dyplom, który niczego nam w praktyce nie daje, tak? dopiero trzeba zdać ten egzamin końcowy i jeśli go zdamy to mamy prawo do zawodu, tak? i co wtedy?

chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: chemistry123 »

Ktoś zna z was prog do którego ejst stypendium socjalne i ewentualne kwoty?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Mårran »

Z dyplomem jest się lekarzem i dostaje się ograniczone prawo wykonywania zawodu. PWZ ma się po LEKu i można do roboty iść
Pani Buka
chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: chemistry123 »

Proszę mi powiedzieć jak to jest jeżeli ktoś wie. Jak sam pracuję w tym roku, piszę jeszcze raz maturę. to jak rok cały będę pracował to będę miał problem z dostaniem stypendum jak już zaczne studia stacjonarne? Dużo nie zarabiam, ale jak to jest., zna się ktoś na tym, miałe podobną sytuację?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: tchorz »

emelinavance pisze:
prestiż jak na polskie warunki, nie? c:

chyba właśnie najważniejsze to to, że po ukończeniu studiów mamy dyplom, a przecież o to nam wszystkim chodzi, no nie? c:

ps. masz coś do ŚUMu?ja się tam wybieram c:

To był sarkazm. Idę na UJ z powodów finansowych i rodzinnych. po prostu wyjazd do innego miasta nie wchodzi w gre. wolałabym,ze by UJ był mniej prestiżowy"
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: randomlogin »

Masz w sumie odpowiedz w innym watku, ale dodam jeszcze, ze na stypendium na pierwszym roku bedzie sie liczyl dochod za 2013 - tego i tak juz teraz nie zmienisz, wiec sie nie przejmuj. :d I trzyma wszystkie papiery ktore swiadcza o okresie zatrudnienia, w ogole wszystkie umowy, pity, co sie nawinie. Przyda sie.

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: mossa »

goodman, poczekaj, na 4 roku w semestrze zimowym są aż dwa, a jak masz pecha do prowadzących to nawet trzy przedmioty, z których NAPRAWDĘ trzeba się uczyć na bierząco P
lek. mossa
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Uczelnia medyczna -największe osiągnięcia?

Post autor: Piotreklek »

Ja nie sugerowałbym się żadnymi opiniami typu Mordor itp. Ja też się tego bałem, ale to ściema. Na każdej uczelni zrobią wszystko, żeby zatrzymać studentów bo to dla nich kasa. Koniec końców i tak zdasz.

A co do uczenia się na bieżąco, to na której uczelni medycznej nie trzeba?

Idź tam, gdzie masz blisko i przykładaj się do tego co robisz a wszędzie będzie fajnie
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości