Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: DVC »

dzięki
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Razar »

Mógłbym prosić żeby ktoś mi wytłumaczył w jakim stopniu nachodzą na siebie(oddziałują) następujące hormony LH-RH, Gn-RH, FSH-RH, bo się pogubiłem.
Z góry dziękuję
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Razar »

Przeszukując niezgłębione zasoby internetu znalazłem na stronie OB taki test:

Czy tak wyglądały pytania na tegorocznym OB? Bo te przedstawione wydają mi się proste.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: truuskaawka »

Nie sądzę .

Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Alra »

Były trochę trudniejsze, ale i tak wiele było na poziomie maturalnym - przyporządkować opisy do komórek wiązki przewodzącej łodygi, uporządkować obrazki etapów mitozy. Były też zadania na analizę wykresów, schematu filogenezy, ale i trudniejsze jak przyporządkowywanie nazwy bakterii po łacinie do choroby, która ją wywołuje.
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Razar »

Chciałbym się zapytać jaki wpływ ma ocena pracy na ilość punktów uzyskanych na liście wyników zawodów okręgowych (II stopnia). Za odpowiedź z góry dziękuję -)
Awatar użytkownika
Matcayn
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2012, o 22:16

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Matcayn »

Nie ma żadnego
Aleksandraa97
Posty: 21
Rejestracja: 23 cze 2013, o 13:45

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Aleksandraa97 »

Hej! Mam takie pytanie. Większość z Was poleca jako bazę podręczniki Operona zak. rozszerzony. Czy chodzi o te nowsze czy starsze?
Awatar użytkownika
reedlee
Posty: 62
Rejestracja: 2 paź 2012, o 14:34

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: reedlee »

Razar - Nie pytania były troszkę trudniejsze.
alab97
Posty: 23
Rejestracja: 10 sty 2013, o 14:24

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: alab97 »

Hej! Dawno nie pisałam, przejście z gimnazjum do liceum. w każdym razie! Chcę zabrać się za olimpiadę biologiczną, wybrałam temat: Badanie zróżnicowania flory (lub też: gatunkowego drzew lub też gatunków chronionych - jeszcze nie wybrałam) wraz z wpływem antropogenicznym a Nadleśnictwie (miejscowość)". Jutro skonsultuję go z nauczycielką, ale chciałabym Waszej opinii? Da radę się z takim czymś dostać, powalczyć i napisać naprawdę fajną pracę? Osobiście uważam, że można, ale jestem początkująca, wcześniej na olimpiadzie w gim same testy leciały. PROSZĘ O ODP:)
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

Aleksandraa97, pod OB polecam starsze, bo nowa podstawa programowa jest troszkę okrojona.
alab97, jak najbardziej temat nadaje się na pracę badawczą. Prace przeglądowe są wysoko oceniane, ponadto można je ładnie opracować pod względem estetycznym, recenzenci lubią zdjęcia, wykresy etc. . Tylko pytanie - pod jakim kątem chcesz badać wpływ antropogeniczny? Bo myślę, że łatwiej byłoby Ci się skupić na samych gatunkach, chyba, że w dyskusji po prostu wspomnisz o tym, że występowanie określonych gatunków ma najprawdopodobniej związek z działaniami człowieka .
Kacia1001
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2012, o 15:48

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Kacia1001 »

Chociaż muszę przyznać, że jeżeli chodzi o anatomię i fizjologię, to w nowych podręcznikach z Nowej Ery jest o niebo lepsza niż w starym, dobrym Operonie Sama się zdziwiłam
Aleksandraa97
Posty: 21
Rejestracja: 23 cze 2013, o 13:45

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Aleksandraa97 »

Cześć chciałabym zapytać laueratów. W jaki sposób zabrać się za czytanie książek akademickich? Na co zwracać uwagę przy czytaniu? Bo przeceiż nauka nie polega na wykuciu od deski do deski. Jakieś wskazówki, spostrzeżenia?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości