Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: dmnunited »

Powiedzcie mi, jak u Was na studiach wygląda zagłębianie się w przypadku m.in. kości zakres znajomości szczegółów? Wszystko trzeba wiedzieć?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Smile_Forever »

gooner92, słyszałam legendy o górnej, zobaczy się, jak to wygląda w praktyce .
dmnunited, u nas na CMUJ przerabiamy normalnie wszystkie działy anatomii, jakieś nieliczne zagadnienia nam odpuszczają z innych działów niż głowa i szyja i czaszka (bo z nich wszystko musimy wiedzieć), ale w zasadzie nie robi to dużej różnicy jeśli chodzi o naukę (np. z osteologii mieliśmy się nie uczyć tylko przyczepów więzadeł w mniejszych stawach i pewnych szczegółów ze stopy, ale w zasadzie lekarski też jakiś aneks miał i niektóre zagadnienia im odpuścili) .
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: dmnunited »

Czyli, np. Bochenka trzeba znać praktycznie na pamięć? :O
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: randomlogin »

Na CMUJu Bochenka nie trzeba nawet otworzyc.
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: sza_fira »

U nas z Bochenkiem jest różnie. Dużo osób w domu uczy się ze Skawiny, ale u niektórych asystentów przyniesienie Skawiny na zajęcia nagradzane jest 2. Na zajęciach nie mamy czasu żeby się uczyć. jesteśmy całą godzinę pytani. trzy razy w tygodniu. Uczyć mamy się w domu a nie na zajęciach / Aby zaliczyć preparat trzeba zaliczyć trzy części: praktyczną, teoretyczną i test. Jedna gała- sesja poprawkowa - jak to mówią u nas na uczelni. Plus od tego roku nowy wymysł- nie ma poprawek bezpośrednio po niezaliczeniu ( w zeszłym roku można było poprawiać prreparat tydzień bo oblaniu) teraz tylko wszystko odkładane jest na sesję poprawkową Co mnie ciekawi? JAK JEST U WAS Z ANGIELSKIM NA ANATOMII? Pierwszy semestr mieliśmy po łacinie. Teraz powiedzieli nam że obowiązuje nas angielski. Na egzamin w wolnej chwili mamy nadrobić cały pierwszy semestr po angielsku. / Czy Wy uczycie się po angielsku anatomii? Jeśli tak to czy macie jakiś słownik godny polecenia?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Smile_Forever »

U nas można sobie wybrać, czy chcemy uczyć się nazw po angielsku, czy po łacinie, przy czym dopiero niedawno wydano wersję Skawiny z angielskimi nazwami i wszyscy uczymy się po łacinie Z Bochenka nie trzeba rzeczywiście w ogóle korzystać, ze Skawiny owszem trzeba się uczyć bardzo szczegółowo, ale bez przesady z uczeniem się na pamięć", jak się systematycznie przygotowuje do zajęć, to nie ma problemu z zebraniem tego wszystkiego w głowie przed kolosem . Na zajęciach mamy bardzo miłą atmosferę, bałam się odpytywania na ostro etc., ale byłam bardzo pozytywnie zaskoczona
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: sza_fira »

Skawina jest po angielsku też super, nie wiedziałam u nas właśnie też w pierwszym semestrze mówili że mamy do wyboru a teraz każą nadrabiać dlatego nas to tak zdenerwowało
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: randomlogin »

Glikoproteina pisze:dopiero niedawno wydano wersję Skawiny z angielskimi nazwami
A nie wiesz czy to JEDYNE co sie zmienilo? W sensie - czy na przyklad no nie wiem, poprawili w koncu troche zenujacych bledow?


sza_fira, jesli macie przeskoczyc z laciny na angielski, to naprawde nie bedzie to zaden problem, bo to jest niemalze to samo, a w angielskim nie ma miliarda koncowek, ktorych trzeba by sie bylo nauczyc.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Smile_Forever »

randomlogin, nie mam pojęcia, widziałam tylko część Głowa i szyja kolegi, troszkę zmienili szatę graficzną i w sumie to się najbardziej rzuca w oczy
Nazwy angielskie są brdzo podobne do łacińskich, zresztą zdążyłam się o tym przekonać korzystając z Yokochiego po angielsku
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: sza_fira »

no niby nie ma końcówek jednak mogli nam już pozostawić preparaty w pierwszego semestru do wyboru ang/łacina na egzaminie a te z drugiego tylko angielski. utrudnianie życia. właśnie oglądam tą angielską Skawinę ( w sumie już nie Skawinę tylko Walocha) nie ma na chomikach bo z 2013 roku jest ale już zorientowałam się gdzie kupić także jakoś z tym angielskim będzie Dziękuję za pomoc
miholp94
Posty: 61
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:16

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: miholp94 »

Na GUMedzie jest zupełnie inaczej niż u Was. Mamy swoją osobną katedrę (Zakład Anatomii Klinicznej - na który składa się profesor G. kto zna ten wie koledzy z lekarskiego , 2-óch doktorów i pani stomatolog). Mamy tak jakby 7 kół - osteologia, klata i szyja, brzuch i miednica, OUN, i anatomia stomatologiczna I, II i III (sama głowa podzielona na 3 części, których uczymy się z Łasiny reszta Pituchowa/Moryś), jak ktoś ma za małą średnią (poniżej 2.89) z kół to czeka go ustny zbój ^^ Testy są wielokrotnego wyboru (ostatnio na klacie 13 na 18 pytań było z 1500ltlol), ale z głowy są układane nowe. Praktyki tego samego dnia co testy, 10 preparatów po polsku i łacinie.
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: sza_fira »

i to ma jakiś sens. nasza anatomia niewiele odbiega od anatomii z lekarskiego u Was jest bardziej stomatologiczna i tak być powinno
miholp94
Posty: 61
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:16

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: miholp94 »

To znaczy nasza też jakoś nie za bardzo odbiega, to jest po prostu głowa podzielona na 3 części Chociaż nasza babka jest bardzo ambitna i opowiada nam dużo różnych rzeczy związanych z anatą (np. mieliśmy już wstęp z ortodoncji i punktach kostnych i kątach na osteologii). Jest chyba tylko jeden temat, który może się kiedyś przyda - coś w stylu Anatomiczne punkty znieczuleń miejscowych w praktyce stomatologicznej", ale to dopiero przede mną ^^ od jutra zaczynam, bo podobno najtrudniejsze koło mnie czeka od razu po feriach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości