Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Smile_Forever »

Też mieliśmy znieczulenia niedawno, właściwie wykład ze znieczuleń, szczerze mówiąc bardzo mnie ta tematyka zaciekawiła Nasza anatomia niby od lekarskiego bardzo się nie różni, ale jednak na kolosie z głowy i szyi dało się zauważyć dużą liczbę pytań z zębów, więc jesteśmy jednak ukierunkowani
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: sza_fira »

u nas na głowie i szyi ani jednego pytania nie było z zębów. za to mnóstwo z nerwów czaszkowych. znieczulenia też mieliśmy. ładnie to zrobione jest w anatomii głowy i szyi dla stomatologów Łasińskiego
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Smile_Forever »

Tej książki jeszcze nie otwierałam, ale przyda się na propedeutyce w II semestrze W ogóle sza_fira, mieliście już jakieś praktyczne zajęcia? My dopiero zaczynamy w 2 semestrze na materiałoznawstwie, w 1 semestrze mieliśmy same wykłady z tego A nie mogę się już doczekać zajęć praktycznych
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: sza_fira »

nie mieliśmy jeszcze niczego praktycznego. także mamy zacząć w drugim semestrze na stomatologii zachowawczej. materiałoznawstwo już miałam w pierwszym semestrze i nic nie robiliśmy praktycznego. ale akurat ten przedmiot mamy mieć ponoć w każdym semestrze przez całe studia także pewnie i praktyka się załapie.
miholp94
Posty: 61
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:16

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: miholp94 »

My głowy tylko z niej się uczymy. Ja skończyłem już materiałozawstwo D Głównie rozrabialiśmy różne masy wyciskowe, bawiliśmy się woskami, kompozytami, chodziliśmy do laboratorium do techników, którzy tłumaczyli nam jak się robi protezy, wypala porcelanę. Jedyne co robiliśmy na sobie to wyciski i nawet dobrze to wychodziło. Ale sam przedmiot to nauka na blachę, a wszystko i tak się powtórzy na protetyce przedklinicznej.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Smile_Forever »

Myślę, że najlepiej się uczy materiałoznawstwa na zajęciach praktycznych, bo sama teoria bardzo szybko ucieka z głowy, ja się uczyłam na kolokwia w pierwszym semestrze, ale za dużo z tego nie pamiętam (najwięcej z cementów, bo reakcje zachodzące między nimi a składnikami tkanek zęba mają sporo wspólnego z chemią)
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: gooner92 »

Według mnie materiały na pierwszym semestrze to glupota, a nauka ich  tylko w teorii to już całkiem porażka. My zaczęliśmy je razem z zachowawcza i w sumie nie było aż takiego rycia na pamięć, bo dzięki praktyce łatwiej szło to zapamiętać

Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: dmnunited »

Swoją drogą jest ktoś ze stomy na WUMie i wie, jak powinna wyglądac wyprawka na I rok?
cro+
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 18:28

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: cro+ »

Czy chodzi Ci o jakieś konkretne przedmioty czy ogólnie? Jako (świeżo) upieczony student WUM chętnie się wypowiem.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: dmnunited »

Ogólnie. I jak z materiałem? Bardzo dużo trzeba ślęczeć przed książkami? Egzaminy trudne? Może jakieś rady? wszystkie rady, które mogłoby pomóc są mile widziane
cro+
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2013, o 18:28

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: cro+ »

Okej, napisze na priv
hejkahej
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2010, o 17:28

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: hejkahej »

Ja studiuje stomę na Gumedzie, chętnie odpowiem na wszystkie pytania możecie pisać tu lub na priv
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość