Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: chemik1212 »

Wiesz, jakoś nie odczuwam zbytnio przemijania tych 2 lat. Wręcz mam wrażenie że czas się dla mnie zatrzymał, nie starzeję się fizycznie ( nadal przystojny ). Mam więcej czasu dla siebie, bieganie, filmy, na śniadanie mam czas zrobić coś fajnego ( sushi itp. ). Pomimo tego i tak wolałbym teraz przeklinać przed anatomią i zastanawiać się czy aby na pewno dobrze wybrałem kierunek studiów . Nie ma co się zastanawiać nad 2015 tylko do książek marsz!. Może zrobią wstępne na uczelnie jak to jest dla tych ze stara maturą. Jak na razie żyjemy 2014 i aby na tej maturze się skończyło-życzę sobie no i może nawet trochę też Wam . Stetoskopy w dłoń i do walki!
Awatar użytkownika
Puszysława
Posty: 275
Rejestracja: 26 maja 2013, o 17:11

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Puszysława »

randomlogin pisze:Co, zdaniem madrych prawnikow OKE, oznacza takze zdawanie wedlug obowiazujacej w danym roku podstawy programowej. Zreszta AFAIK takie bylo zalozenie wprowadzenia tego zapisu.
Dzisiaj znów rozmawiałam z moją chemiczką. Mówiła, że wszystkie te informacje są oficjalne, że przez ileśtam lat będą dwie równolegle prowadzone matury. Dziwne.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: MrsCytoplazma »

Czyli koniec końców jak ma być z tym poprawianiem w 2015 tak na 100%?
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Jannx »

Puszys&#x142awa pisze: Dzisiaj znów rozmawiałam z moją chemiczką. Mówiła, że wszystkie te informacje są oficjalne, że przez ileśtam lat będą dwie równolegle prowadzone matury. Dziwne.
jeśli wierzyć mojej chemiczce to aż 4 lata możemy poprawiać na starych zasadach
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: randomlogin »

Moim zdaniem na starych zasadach beda mogli przez kilka lat zdawac, ale ci, ktorzy NIE zdali. Tak z kolei twierdzila osoba zwiazana z OKE, z ktora ja rozmawialem, jeszcze zanim w ogole to rozporzadzenie bylo podpisane i funkcjonowalo tylko jako projekt. Ale ze bylo to na gebe, to sie nie upieram - napisalem do nich maila (uznalem ze lepiej tak, niz dzwonic - bo dzwonienie to znowu jest na gebe, potem sie okaze, ze ktos nie uslyszal, ktos nie zrozumial. A mail to mail, czarno na bialym).

Tak w ogole. to jest tak wielka roznica? Przeciez podstawy programowe sie zasadniczo jakos nie roznia, trzeba bedzie siasc, nauczyc sie tych paru zagadnien ktore sa inne i tyle.
Awatar użytkownika
Puszysława
Posty: 275
Rejestracja: 26 maja 2013, o 17:11

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Puszysława »

Nikt nie mówi, że problem. Ale ja mam fajne podejście, nie ma co. Przed maturą 2014 martwić się tą w 2015 -.-
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: mis koala »

Puszys&#x142awa pisze:Nikt nie mówi, że problem. Ale ja mam fajne podejście, nie ma co. Przed maturą 2014 martwić się tą w 2015 -.-
No pewnie - można się feriować w lutym 2014 a uczyć się sesji w 2015 A co !
nikolaa66
Posty: 29
Rejestracja: 3 sie 2013, o 12:43

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: nikolaa66 »

Hej Czy w dysocjacji ma znaczenie to, czy H20 jest nad strzałką, czy np. H2S + H20lt?
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Xerdox »

Ma znaczenie, poniewaz bedzie wtedy inny zapis:

H2S + H2O H3O(+) + S(2-)
H2S -H2O H(+) + S(2-)

Jezeli mamy byc w 100% poprawni to powinnismy zapisac wszystko stopniowo Na maturze dozwolone sa te dwa zapisy.

metioninka
Posty: 131
Rejestracja: 28 cze 2013, o 20:46

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: metioninka »

Chcialam sie zapytac osób które juz robimy albo robią lepiej(z chemii) naturalnie ze zdasz czy personę,wiem ze dużo bylo tych tematów.ale juz poprostu nie wiem sama,co,lepsze,i czy jak,robiliscie/robicie pewrsone z chemii to wszystkie zadania czy Np jakiew wybrane dzialy?

Jeferson
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 15:19

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Jeferson »

Jak waszym zdaniem najlepiej wykorzystać ostatnie dwa-trzy tygodnie przed maturą? Mam tu na myśli szczególnie chemię.

Skończyłem już cały materiał, zrobiłem całego Witowskiego i 10 arkuszów z lat ubiegłych. Powtarzam sobie narazie teorię ale to chyba trochę mija się z celem.
Więc co w takim razie? Jak Wy robicie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: czornydanio90 »

Jeferson, teoria + arkusze
[H]ugo
Posty: 19
Rejestracja: 2 paź 2013, o 16:15

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: [H]ugo »

Elo, mam pytanie, jakie macie sposoby na naukę biologi, bo ja się uczę z książek Nowej ery ,czytam temat rozwiązuję te zadania co są w książce
codziennie po dwa tematy, gdy kończę dział rozwiązuje zadania z różnych zbiorów i maturalnych kart pracy dołączonych do książki.
Muszą przyznać że taki sposób nie daje mi dobrych wyników, może wy macie jakiś inny i dobry , zastanawiam się nad przeczytaniem całej książki a potem robienie zadań, dodam że uczę się od podstaw.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości