Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Reptilia »

Seeba pisze:
Reptilia pisze:A ja się boję niektórych ludzi !
Wrr. To są dopiero bestie z piekłarodem P
A to w szczególności. Groźniejsi niż niejeden zwierz.
Dokładnie !
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Melatonina »

Ojej, ile różnych fobii wypełzło na wierzch Padłam prawie jak dostałam od mamy kiedyś pamiętnik w motyle jakieś osiem lat temu. Geneza lęku: Jechałam z rodzicami na rowerową wycieczkę w jakiś lasek, a tam musiały być jakieś opryski, bo na dróżce leżało pełno martwych motyli: C I nie dało się ich ominąć : C Brrr A u Ciebie skąd się wzięło Plumful? : )

Mój szwagier boi się rozrzuconych guzików, co jest jescze dziwniejsze według mnie niż motyle
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: nika0645 »

Melatonina pisze:Mój szwagier boi się rozrzuconych guzików, co jest jescze dziwniejsze według mnie niż motyle
wygrałaś
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: chemik1212 »

A tymczasem w naszych poduszkach
1.jpg
Jak tu spać, panie premierze?
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: nodame »

Im bliżej matury, tym bardziej nie chce mi się uczyć. Uczę się 3 lata, powtarzam materiał, a po próbnych maturach żyć się odechciewa.
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

Pamiętam jak kiedyś, kiedy byłam w 1 LO, koleżanka maturzystka mówiła, żebym się uczyła, bo w 3 klasie mi się nie zechce. Jak to się nie zechce, kończy się wcześniej, nieważne przedmioty odpadają- pewnie że będę się uczyć!". Gdybym wtedy wiedziała, jaki spadek formy będę miała. eh.
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Melatonina »

Chemik, nienawidzę Cię : C
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Karibu »

mAłe żyjątka. Hm. No właśnie

miesiąc temu
nie, dobra, nie miesiąc w każdym razie było pomarańczowo i mokro
więc pewnie tak: trzy miesięce temu mama kupiła dynię i postawiła ją na szafie. Wysokiej. Mam metr siedemdziesiąt bez kapelusza. Szafa dwa. Leniom niepatentowanym nie zawsze chce się sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga, efektem czego.ale dobra, moment, zachowam ramę wydarzeń

więc ta dynia. No ładna. Patrzyłam na nią czasem, gdy tylko o niej nie zapomniałam. Mówię: serio ładna. Pomarańczowa dyńka w oliwkowym kucyku. W między czasie życie, wiadomo leciiii jak głupie przed siebie. Jesz. Śpisz. Wymieniasz żarówkę. Łamiesz szczotkę. A ona tam stoi na tej szafie. Stoi wciąż jak ten ostatni łoś
nieustraszony samotny samuraj

właśnie!
stoi wciąż
zapomniałam o dyni!

przed chwilą stanęłam na biurku w celu ściągnięcia z szafy kartonu i.o ranyyy, odkryłam JĄ. Wstrząsające doświadczenie. Już nie jest ładną uczesaną pomarańczową dyńką, to pewne. Wygląda mało sympatycznie: zdechła. Biała. Wytargana. Z krzywym uzębieniem. Wybitym okiem. I COŚ:/ z niej wyciekło
znałam połowicznego trupa!


hm. Stałam tam przez chwilę, tępo gapiąc się na nią. Wyobraziłam sobie to bujne mikro życie na tej szafie. I nie było to miłe wyobrażenie

dynie są złe



to tak odnośnie powyżej przedstawionego sympatycznego zwierza:-)
dobrej nocy wszystkim

Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Lika »

Jeżeli chodzi o komarolęk to się zgłaszam. Nienawidzę tych drani, niech mi tylko jeden się na horyzoncie pojawi, to zrobię wszystko by zaraz z niego znikł.
Nie lubię też rybików cukrowych i pająków. Chociaż jak pajączki są takie małe, albo takie z cieniutkimi nóżkami, to dopóki zachowują bezpieczną nie mam nic przeciwko, czasami w przypływie dobroci wezmę nawet takiego przez chusteczkę na dwór wyniosę, albo nauczę pływać, niech ma coś od życia. Ale jak dziady są takie większe, z głowotułowiem sporym i dużymi nóżkami, to pryskam gdzie pieprz rośnie. Ostatnio musiałam parę kamieni na działce z jednego miejsca na drugie przynieść. Jak podniosłam jeden i zobaczyłam ile tam jest tego ustrojstwa, to mój krzyk chyba w całej okolicy było słychać, a tata zaczął się śmiać i powiedział, żebym się nie wygłupiała. Ale pokonałam lęk i przeniosłam te parę kamieni. Tylko jak się zbliżałam do tych najbliżej pająków, to jakimś patykiem musiałam odturlać dalej, bo by mi inaczej serducho stanęło chyba.

Aż teraz mnie trzęsie na wspomnienie.

A co do nauki, to miałam ostatnio powera, że głowa mała, ale teraz mi się tak nie chcę .
plumful
Posty: 41
Rejestracja: 7 lut 2014, o 14:39

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: plumful »

Mógłby mi ktoś polecić podręczniki z bio będące dobrą alternatywą operonowskich? Mam tylko pierwszą część i dość. z czego korzystacie?
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Trzcina »

plumful, może zacznij od drugiej części? W pierwszej jest masa pojęć, które wyjaśnione są dopiero w drugiej, a poza tym taksonomia to najgorsze możliwe działy w całym materiale (przynajmniej dla mnie).
yyym
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2014, o 17:08

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: yyym »

W podręcznikach wsipu całkiem dobrze tłumaczą biologię. Szczegółowiej, ale za to ma aż 5 tomów.
plumful
Posty: 41
Rejestracja: 7 lut 2014, o 14:39

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: plumful »

ja już przebnęlam przez to:) teraz szukam czegoś do człowieka, genetyki i reszty. waham się pomiędzy wsipem a nową erą i nie wiem co wybrać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości