Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Smile_Forever »

plumful, człowieka polecam z Nowej Ery, ta część jest przystępnie i ciekawie napisana, a we WSiPie niestety troszkę jest za dużo szczegółów, które na pewno na maturze się nie przydadzą. Chyba, że chcesz dla samej siebie w ten sposób poszerzyć wiedzę . Genetykę również bardziej polecam z Nowej Ery, ewentualnie z PWN - co prawda trochę tam za bardzo poszerzyli genetykę, ale przyjemnie się ją czyta
plumful
Posty: 41
Rejestracja: 7 lut 2014, o 14:39

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: plumful »

Dla samej siebie mogę poszerzać po maturze Właśnie dlatego daruję sobie chyba przerabianie Bukały i skupie się na podręcznikach, pakiecie Pwnu, arkuszach, sposobie na maturę


Chyba zdecyduję się na Nową Erę.

Myślicie, że jeśli przerobilam Pazdre w dwa tygodnie mogę liczyć, że zdążę do matury przerobić Witowskiego i ABC maturalne?
metioninka
Posty: 131
Rejestracja: 28 cze 2013, o 20:46

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: metioninka »

Jak kto pazdre w 2 tygodnie?!?!wszystkie zadania zrobilas?!?

plumful
Posty: 41
Rejestracja: 7 lut 2014, o 14:39

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: plumful »

ja:) tak, wszystkie. to +/- 15 stron dziennie (pazdro ma samych zadań ~200 stron)

ale nie pisałam, żeby się chwalić) po prostu zaczynalam 2 tyg. temu od zera totalnego, nie mam ani nie widzialam fizycznie tych książek, nie wiem ile to zadań, jakie itd. więc chciałabym, że ktoś bardziej doświadczony ocenił ile w takim tempie zrobię zadań do połowy maja. chciałabym zrobić Witowskiego, ABC maturalne i arkusze cke i oke
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Madridistka »

ABC maturalne jest krótkie, w tydzień na luzie można je zrobic
plumful
Posty: 41
Rejestracja: 7 lut 2014, o 14:39

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: plumful »

a co jeszcze polecacie z chemii oprocz abc, arkuszy i witowskiego?

mam w domu omege 2009 zbiór i jakiś stary wsipu
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Madridistka »

W omedze większość zadań jest z matur- to samo co w Witku. Ja polecam maturalnie, że zdasz".
tequila18
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2011, o 13:30

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: tequila18 »

Czy na maturze mogą trafić się zadania z działu o klasyfikacji organizmów i metodach ich klasyfikowania
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Neuf »

Z witowskim jak sie kazde zadanie robi, to naprawde sie schodzi długo. Ja juz to przerabiałem, i jak skopie mature to nie mam pojecia jak drugi raz sie za to wezme
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: black-cat »

Jeśli chodzi o biologię to na szczęście już przerobiłam materiał, kilka książek, zbiór zadań p.Bukały. Teraz już tylko powtórki i rozwiązywanie matur oczywiście takie duże powtórki zostawiam sobie na koniec marca/kwiecień, wówczas powtórzę pewne działy, które były dla mnie dość trudne, czyli rośliny, metabolizm i genetyka. Podsumowując z biologii jestem na etapie powtórek i codziennym rozwiązywaniu matur ciągle mam wrażenie, że mało pamiętam z tej całej nauki. Z chemii natomiast już końcówka organicznej. potem również powtórki i matury. I tak mam wrażenie, że z tej nauki i tak mało pamiętam, że cały czas zapominam to, czego się uczyłam i to parę razy Pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce!
A Wy kiedy zaczynacie rozwiązywać matury? A może już zaczeliscie?
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
suzaku
Posty: 135
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: suzaku »

darkangel, ja od stycznia zaczęłam przerabiać arkusze, staram się robić je codziennie, ale bywa różnie, przeważnie 3/4 na tydzień bo potem dochodzi jeszcze zrobienie z nich notatek plus jeszcze czysta nauka z książek i zadania ze zbiorów. Nie liczyłam nawet ile mam matur w zanadrzu, ale coś czuje, że powoli zaczną się kończyć. Ile przerobiłaś arkuszy? Jakie arkusze robisz?
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: nika0645 »

darkangel pisze: I tak mam wrażenie, że z tej nauki i tak mało pamiętam, że cały czas zapominam to, czego się uczyłam i to parę razy Pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce!
A Wy kiedy zaczynacie rozwiązywać matury? A może już zaczeliscie?
mam bardzo, bardzo podobnie - materiał przerobiłam z milion razy, a i tak zawsze coś ulatuje

ja rozwiązałam trochę matur, zbiór Persony cały, teraz znowu biorę się za wiedzę i potem znowu zadania i matury
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: black-cat »

Bardzo trudno mi powiedzieć ile zrobiłam arkuszy i ogólnie zadań maturalnych) Z tego powodu, że z takiej chemii robiłam b.dużo zadań, w tym było sporo zadań z matur (same arkusze będę robić jak przerobię cały materiał). Z biologii natomiast rozwiązuje arkusze z matur z maja (i na tych się głównie skupiam) ale z chęcią rozwiążę też matury próbne i inne testy. Im więcej testów/matur tym lepiej, zwłaszcza, że nie miałam tak naprawdę okazji sprawdzić swojej wiedzy w szkole, ponieważ chodziłam do klasy humanistycznej. Nie wiem natomiast z jakich książek korzystać do samych powtórek z biologii (do tej pory korzystałam z vademecum Operon). Oczywiście do nauki (tak naprawdę od zera) korzystałam z podręczników (również Operon) a także bodajże z 2 książek p.Bukały, jednej z PWN, tablic biologicznych robiłam też notatki. A teraz dla utrwalenia wiedzy i powtórek korzystam właśnie z vademecum i nie wiem czy opłaca się kupić/wypożyczyć (o ile są dostępne w bibliotece) jakąś książkę do typowych powtórek. Co myślicie?
Boję się jak to będzie w kwietniu, zwłaszcza pod koniec, obawiam się, że nie będę wiedziała co ze sobą zrobić, że będę miała wrażenie, że wszystko zapomniałam
A jak to jest z tym kluczem z biologii? Jest się czego bać? Są na to jakieś metody, da się nauczyć pisania pod klucz"?
Kierunek lekarski :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości