książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Sindbad95
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2012, o 01:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Sindbad95 »

nie przesadzacie trochę z tymi książkami do Biologii? Po co komu uczyć się z książek Lewińskiego, Hosera i innych ambitnych pozycji na maturę z biologii, przeciez to tylko nie potrzebna wiedza, która bardziej utrudnia pisanie odpowiedzi na pytania maturalne. Oczywiście można je mieć i sprawdzać coś jak się ma wątpliwości, ale bez przesady. Ja osobiście polecam najnowsze podręczniki od nowej ery, do nowej podstawy programowej (trzeba tylko uważać na błędy, ponieważ jak najbardziej są), jest pisany idealnie pod maturę, która nas jeszcze obowiązuje, bez zbędnych kombinacji, prostymi slowami, by wstrzelić się w klucz". Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Naftalenka
Posty: 44
Rejestracja: 1 sie 2013, o 15:13

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Naftalenka »

hej macie może zbiory czarnockiego z biologii gdzieś na chomiku i chcecie się podzielić? Byłabym brdzo wdzięczna. Proooszę
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Latimeria_ »

mam pytanie odnośnie Bukały Znalazłam dwie opcje genetyka i genetyka. biologia stosowana. czym jedno różni się od drugiego?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Smile_Forever »

Z tego co się orientuję, w tej drugiej jest jeszcze dział o biotechnologii i technikach laboratoryjnych związanych z genetyką .
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Eleenaa »

Hej
Mam pytanie czy takie książki jak : Botanika tom 1 Morfologia - Szweykowska Alicja, Szweykowski Jerzy i tom 2 : Systematyka są przydatne do matury ? czy strata czasu i treść znacznie wykracza poza program?
Aaa i którą pozycję lepiej zakupić Zoologie Umińskiego czy Zoologia: Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego Janina Grzegorek, Ewa Jastrzębska, Ewa Pyłka-Gutowska ?
Sindbad95
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2012, o 01:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Sindbad95 »

kup sobie podreczniki do liceum, ucz się z nich, ambitniejsze pozycje tylko do sprawdzania niejasności, a na trzecią klasę poszukaj sobie egzaminatora maturalnego, żeby Cię uczył pod klucz i sama rób zadania z Bukały I Czarnockiego. Na maturze większa wiedza bardzo często bardziej przeszkadza niż pomaga, ja piszę w tym roku, uczyłem się naprawdę bardzo dokładnie, teraz chodzę na korki do egzaminatora maturalnego ze sporym doswiadczeniem i cały czas dostaje opiernicz za popisywanie się wiedzą, na maturze wygrywa nie ten co da w odpowiedzi największą ilość wiedzy tylko ten co napiszę tyle co wymagają, bez zbędnych dodatków.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Smile_Forever »

Eleenaa, Szweykowscy to nie jest książka pod maturę, jest tam za dużo informacji, które Ci się raczej nie przydadzą . Na maturze nie jest wymagana pozapodręcznikowa wiedza, a poza tym na pytania trzeba odpowiadać pod klucz", a nie według ambitnych źródeł wiedzy . Zoologia Umińskiego jest całkiem ciekawa, chociaż z tych dwóch pozycji osobiście wolałam Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego Janina Grzegorek, Ewa Jastrzębska, Ewa Pyłka-Gutowska .
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Eleenaa »

Sindbad95, Glikoproteina, Dzięki za odpowiedź!
seba9710
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2014, o 12:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: seba9710 »

Cześć!
Dostałem ostatnio zbiór zadań pana K. Pazdro (taki czarny, dla szkół średnich). Moje pytanie brzmi, jaki podręcznik do tego zbioru?
czy polecacie tą książkę do chemii ? Chodzi mi głównie o to, by tematy z podręcznika i zbioru korelowały się ze sobągt. Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: fluoksetyna »

ja mam książki Pazdro, namówiła mnie do nich korepetytorka i kupiłam, ale w ogóle ich nie otwieram. i uważam, że czytanie podręcznika jest beznadziejnym pomysłem w nauce chemii, lepiej zaopatrzyć się w repetytorium Persony, wszystko co potrzebne do matury tam się właśnie znajduje i co najważniejsze bez zbędnego pitupitu no i oczywiście trzepcie zadania zadania i jeszcze raz zadania!
Awatar użytkownika
Naftalenka
Posty: 44
Rejestracja: 1 sie 2013, o 15:13

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Naftalenka »

Dziękuję ślicznie, DorisD,
buffys96
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2014, o 19:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: buffys96 »

Mamm pytanie, czy Bukała testy i pakiety zadań wyd. 2008 i 2011 różni się jakoś diametralnie, czy jest tylko odświeżony image okładki i jakieś niewielkie korekty, bo 2008 moge dostać za jakies symboliczne grosze od koleżanki i nie wiem czy warto płacić 30 zł za nowa okładkę
zycholek
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2014, o 17:20

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: zycholek »

Witam, przygotowuję się do tegorocznej matury. Mój zbiór podręczników to:
- Biologia 1,2 i 3 zakres rozszerzony podręczniki oraz zeszyt ćwiczeń wyd. Operon
- Zbiór zadań Witowskiego, tom I i II
-trochę notatek z lekcji ze szkolnych czasów

Moje pytanie brzmi, czy te książki wystarczą, aby dobrze przygotować się do matury, czy coś ewentualnie jeszcze dokupić, a jak to co? xd
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość