Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Skoro budzi Twoje większe zaufanie i siostra chodziła do VIII, to wybór jest prosty
pijaw

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: pijaw »

liceum pijarów to fakty . patrza aby tylko brac kase.poziom nauczania prosze przyklad. z 2 klas medycznych ( okolo 50 osob) nikt sie nie dostał na lekarski jak na razie chyba ze sie zwolnia miejsca. o czym to swiadczy. najlepszego nauczyciela z chemi sie zwalnia . bo co liceum panstwowe da mu wiecej kasy . na zebraniach rodzicielskich tylko jedno kasa kasa kasa dajcie wiecej.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

randomlogin pisze:
1sacca1 pisze:Przyjmuję zakłady na 2015, ze Uj i inne wprowadzi poszerzoną matematykę solo lub do wyboru obok roz.fizyki, i po staremu biol i chemii poszerzona. I że nie będzie podstawowej matematyki.
Ten zaklad? Przyjmuje, nie ma sprawy.
Juz przegrywasz

UJ podał wstępną informację o planach na rekrutację za dwa lata na medycynę,
Biologia rozszerzona
Chemia rozszerzona
Matematyka, poziom podstawowy 1/2 punktów, poziom rozszerzony 1/1
Fizyka - zlikwidowana
Rekrutacja 2015/2016

Kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym informujemy, że trwają prace nad zmianą kryteriów kwalifikacji. Począwszy od roku akademickiego 2015/2016 wprowadzony zostanie przelicznik dla poziomu podstawowego egzaminu maturalnego z matematyki tj. wynik egzaminu na poziomie podstawowym dzielony będzie przez 2 oraz wyłączony egzamin z fizyki z astronomią na poziomie rozszerzonym.

Powyższe oznacza, iż w postępowaniu rekrutacyjnym brany będzie pod uwagę egzamin maturalny z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki na poziomie rozszerzonym lub podstawowym z przelicznikiem j.w.

Kryteria kwalifikacji na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2015/2016 zostaną przyjęte uchwałą Senatu UJ i podane do publicznej wiadomości nie później niż do dnia 31 maja 2014 r.
________

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: ________ »

1sacca1 pisze:I że nie będzie podstawowej matematyki.
wynik egzaminu na poziomie podstawowym dzielony będzie przez 2 oraz wyłączony egzamin z fizyki z astronomią na poziomie rozszerzonym.

Powyższe oznacza, iż w postępowaniu rekrutacyjnym brany będzie pod uwagę egzamin maturalny z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki na poziomie rozszerzonym lub podstawowym z przelicznikiem j.w.
1sacca1 pisze: Juz przegrywasz
No jak na mój rozum randomlogin nie przegrał zakładu , bogtteoretycznie< jeszcze będzie można dostać się z podstawową matmą. Jakimś cudem.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Tak, nawet z 100% z matury podstawowej będzie tylko 50 punktów = koniec matematyki podstawowej. Ludzie z klas matemat trzaskają spokojnie 90% z rozszerzonej.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

Napisalas wyraznie - sama matematyka R albo do wyboru z fizyka R. To ze podstawa sie nie bedzie oplacala o zupelnie inna kwestia - nadal jest brana pod uwage. Nie moja wina, ze nie doprecyzowalas warunkow. :d Ale niech ci bedzie, nie bylo mowy o nagrodzie, ale jesli tylko trafisz na CMUJ to stawiam piwo za wygrana.

1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Warunki sa ścisle doprecyzowane
Zakład na rok 2016 , gdy będzie nowa matura dla techników. Czyli rekrutacja 2016/2017. Wtedy powinni znieść podstawę z majcy, bo musza jeszcze ba nich poczekać, n.p. technika chemiczne.

btw na ktorym jesteś roku? Bo siostra koleżanki jest na IV i pytałam czy zna takiego gościa z L i nie kojarzy niestety
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

Nadal nie wierzysz, ze istnieje? Na V. Ale o tym skad jestem wie moze 15 osob, a na roku jest jakies 250 czy cos. Poza tym sam kojarze osoby od siebie lub z bardzo bliskich okolic i na swoim roku, i rok nizej, na ktorym nie znalazla ich siotra twojej kolezanki - w kazdym razie i tak nie potwierdzisz, ze ja to ja, przykro mi.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Wiem, ze istniejesz, bo komputery nie sa takie wypyszczone hehe
Ale nie jestes studentem, jesteś duży i z jakiegoś powodu siedzisz od dawna na forum i udajesz studenta
Krasniak

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Krasniak »

Wedlug mnie duzo lepsze jest XXVII. Sam tam chodze i moge powiedziec, ze jest dosc wysoki poziom
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: ymk »

1sacca1 pisze:Wiem, ze istniejesz, bo komputery nie sa takie wypyszczone hehe
Ale nie jestes studentem, jesteś duży i z jakiegoś powodu siedzisz od dawna na forum i udajesz studenta
[mod] system
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

Czy ktoś może wie, jak wygląda sprawa z selekcjonowaniem w V? Uczniowie lepsi zostają przydzieleni do klas o wyższym progu punktowym i dostają lepszych nauczycieli. Czy w atmosferze szkoły widoczny jest ten podział?
SierpniowaLwica
Posty: 10
Rejestracja: 1 maja 2014, o 09:43

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: SierpniowaLwica »

Wie ktoś może z iloma punktami można dostać się w PIERWSZEJ rekrutacji do II LO?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość