Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Reptilia »

chemik1212
Super szkieletorek P

Ta pogoda daje mi powera! Żeby tylko tak zostało do maja
A i muszę tu zachwalić Lewińskiego, książka Molekularne podłoże biologii"
i jego złote rady P
Jak zapamiętać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach? WALDEK tylko bez W i L, a reszta to rozpuszczalna w wodzie P
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Wyżlin »

A nie prościej ADEK? Też od imienia
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: chemik1212 »

Komar przenosi żółtą febrę- wyobrażam sobie małego żółtego człowieczka na nim lecącym. Mucha cholerę bo mama zawsze krzyczy jak lata mucha po domu-ta cholera znów wleciała i czerwonkę bo mucha ma oczy czerwone jak by z tydzień piła.
Właśnie powtarzam zoologię.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Wyżlin »

W sumie. 2 miesiące, sporo czasu
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Karibu »

chemik1414, nie wiem coś ty tam wkleił, bo końcówka mojego internetu odmawia odtworzenia, ale dzięki za żółte człowieki i twoją mamę-)
zapamiętam te trzy paskudy i skutki ich działalności. Wkońcu no:/


ADEK znany jest. I od razu się pamięta:-)


dwa miesięce. Racja, w sumie całkiem całkiem tego czasu jest
ja już wogóle chcę być po maturze. Kto nie chce

Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Lika »

Co do tych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, to ja to zawsze zapamiętuję jako TADEK, wtedy już na pewno nie da się pomylić. Bo T jak tłuszcz, a A,D,E,K to witaminy

A macie jakieś inne metody na zapamiętanie czegoś co Wam nie wchodzi np kolejnych faz podziałów komórkowych czy coś?
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Hah fazy podziałów trzeba chyba wkuć. Ja kiedyś czytałem sobie przed snem to co mi nie wchodziło, póżniej we śnie biola mnie nawiedzała
vanilis
Posty: 45
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:31

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: vanilis »

Jest nawet piosenka na yt o mitozie 3 babka od biol kiedys nam puscila. Chyba biomitosis song ^^

Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Melatonina »

Ja mam calkiem bezsensowne kojarzenie przebiegu podziału kom.
od SWAT (Special Weapons and Tactics)
s przemienić na P, W odwrócić do gory nogami i mamy PMAT (profaza, metafaza, anafaza, telofaza)

To jak poprzemieniac kilka liter w słowie METABOLIZM i wyjdzie SZATAN c:
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: randomlogin »

daavid17 pisze:Hah fazy podziałów trzeba chyba wkuć.
E nie. Przeciez to sie nie wzielo z powietrza. Pro- musi byc na poczatku, to akurat chyba proste. Telo- na koncu - tak samo jak np, z biologicznych rzeczy, telomery na koncach chromosow. Meta- jest czesciej w innym znaczeniu w jezyku polskim, tutaj jednak chodzi o oryginalne obok, tak jak np w przerzutach (czyli po angielsku metastases) - czyli wystepowaniu ogniska nowotworu obok pierwotnego, jak juz jestesmy przy nowotworach to jeszcze mozna dorzucic przymiotnik metachroniczny, czyli niejednoczasowy, ale to akurat chyba nie pomoze. W kazdym razie to tu mamy ustawienie chromosow obok siebie. Ana- z kolei trudno mi przetlumaczyc, specem nie jestem (cos w stylu w gore, w kazdym razie chodzi o - jakze charakterystyczne dla tej fazy - przemieszczanie), nie mam tez jakiejs fajnej rady z czym ten przedrostek skojarzyc. No ale to ostatnia faza jaka zostaje, wiec po ulozeniu pozostalych watpliwosci co do tej nie ma.
EDIT: pewnie zaraz sie znajdzie ktos, kto zna greke, i mnie wyprowadzi z moich blednych przekonan co do znaczen przedrostkow, ale trudno - ja to tak kojarzylem i dzialalo.

Mi w glowie kolacze sie jeszcze, ze Piwnica Miejscem Alkoholowych Transakcji, ale to takie malo ambitne.
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Chodziło mi raczej o sam przebieg poszczególnych faz.
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Melatonina »

Przebieg to raczej trzeba zrozumieć i skojarzyć : ) Na pamięć wykuć troche trudno by było w moim przypadku
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: daavid17 »

Ok, zgoda ale najpierw trzeba troszkę wkuć np. rozejście się chromosomów do przeciwległych biegunów w anafazie I
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, o 22:37 przez daavid17, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości