Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: poprawa matury

Post autor: Smile_Forever »

Z Bukały fizjologia roślin jest świetna, ani za dużo, ani za mało treści, polecam
Pac_
Posty: 40
Rejestracja: 29 lip 2011, o 23:31

Re: poprawa matury

Post autor: Pac_ »

Ja też polecam fizjologię roślin Bukały. Rok temu z niej korzystałem i według mnie to najlepsza książka obok metabolizmu komórkowego z tej serii. Pozwoliła mi zrozumieć i polubić temat, którego najchętniej unikałbym jak ognia, a jak już się musiałem go uczyć to z niejakim obrzydzeniem. W tej książce jest wszystko, co potrzeba na maturę (i aż nadto) wytłumaczone w bardzo przystępny sposób, sporo ciekawych zadań typu maturalnego, ale i takie nieco bardziej fikuśne też się znajdą
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: poprawa matury

Post autor: Reptilia »

Miał ktoś może do czynienia z Personą ( tymi połączonymi tomami ) rok 2013. Zadania są takie dość maturalne? czy nie ma sensu kupować ?
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

yyym pisze:Podobno ci co mówią, że nic nie umieją - umieją o wiele więcej od tych, co mówią, że umieją .
Dokładnie tak jest!
A czy jest tutaj ktoś kto jednocześnie studiuje i chce poprawiać maturę?

Awatar użytkownika
Damin27
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2013, o 20:44

Re: poprawa matury

Post autor: Damin27 »

Tak, ja Chemię dokładnie.
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: poprawa matury

Post autor: Melatonina »

Reptilia pisze:Miał ktoś może do czynienia z Personą ( tymi połączonymi tomami ) rok 2013. Zadania są takie dość maturalne? czy nie ma sensu kupować ?
Robię teraz włąsnie personę i nawet może byc, więcej testowych niż otwartych, ale do powtórki się przydaje : )
pszczółka Maja
Posty: 62
Rejestracja: 5 sty 2013, o 16:26

Re: poprawa matury

Post autor: pszczółka Maja »

Passiflora pisze:
yyym pisze:Podobno ci co mówią, że nic nie umieją - umieją o wiele więcej od tych, co mówią, że umieją .
Dokładnie tak jest!
A czy jest tutaj ktoś kto jednocześnie studiuje i chce poprawiać maturę?

Ja również studiuję i zamierzam poprawiać
Awatar użytkownika
mongie
Posty: 114
Rejestracja: 25 kwie 2011, o 20:39

Re: poprawa matury

Post autor: mongie »

Et moi ale jakoś słabo to widzę, mało ostatnio motywacji do nauki, i n studiach, i do matury.
Huaweii
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2013, o 19:53

Re: poprawa matury

Post autor: Huaweii »

A i u mnie jakoś z ochotą do nauki nie jest najlepiej. Chociaż sobie znowu biologię od początku, razem z repetytorium, powtarzam. Trzeba się spiąć i dotrwać, a później przed nami pięęęęękne wakacje!
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: poprawa matury

Post autor: Locus »

U mnie praca, przeprowadzka za 2 tyg i nauka idzie jak krew z nosa
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: poprawa matury

Post autor: Smile_Forever »

Sunny_, masz rację, trzeba się spiąć, jeszcze trochę ponad 2 miesiące i najdłuższe wakacje w życiu
pszczółka Maja
Posty: 62
Rejestracja: 5 sty 2013, o 16:26

Re: poprawa matury

Post autor: pszczółka Maja »

mongie pisze:Et moi ale jakoś słabo to widzę, mało ostatnio motywacji do nauki, i n studiach, i do matury.
Ja nie widzę w tym żadnej przeszkody, uważam, że każdy ma prawo mieć gorszy czas. Poza tym przerwa regeneruje siły i nie wiem jak w przypadku innych, ale ja mam więcej energii, nawet fakt, że studiuję jest bardzo motywujący, chociażby dlatego, że mam ciekawe zajęcia, wykłady, które również mogę wykorzystać podczas nauki do matury. Na prawdę warto odpocząć i stracić ten tydzień, czy dwa ale później ze zdwojoną siłą przystąpić do nauki. Nie da się nauczyć czegoś, w dodatku zrozumieć, nie mając sił i chęci. Musimy mieć czas na choć minimalny odpoczynek. Nie mam sobie za złe, że straciłam ten czas". Widocznie potrzebowałam tego, zupełnie inne podejście mam teraz do nauki, więcej energii i motywacji. Trzymam kciuki za wszystkich. I zwolnijcie czasami, jeśli czujecie się przemęczeni, warto Pozdrawiam
natek
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2013, o 18:01

Re: poprawa matury

Post autor: natek »

pszcz&#xF3&#x142ka Maja pisze:
mongie pisze:Et moi ale jakoś słabo to widzę, mało ostatnio motywacji do nauki, i n studiach, i do matury.
Ja nie widzę w tym żadnej przeszkody, uważam, że każdy ma prawo mieć gorszy czas. Poza tym przerwa regeneruje siły i nie wiem jak w przypadku innych, ale ja mam więcej energii, nawet fakt, że studiuję jest bardzo motywujący, chociażby dlatego, że mam ciekawe zajęcia, wykłady, które również mogę wykorzystać podczas nauki do matury. Na prawdę warto odpocząć i stracić ten tydzień, czy dwa ale później ze zdwojoną siłą przystąpić do nauki. Nie da się nauczyć czegoś, w dodatku zrozumieć, nie mając sił i chęci. Musimy mieć czas na choć minimalny odpoczynek. Nie mam sobie za złe, że straciłam ten czas". Widocznie potrzebowałam tego, zupełnie inne podejście mam teraz do nauki, więcej energii i motywacji. Trzymam kciuki za wszystkich. I zwolnijcie czasami, jeśli czujecie się przemęczeni, warto Pozdrawiam

bardzo mądre słowa

Mam do Was pytanie: ma ktoś może albo zna jakiegoś chomika, gdzie mogę znaleźć arkusze maturalne z OKE Poznań z lat 2010-2013 z biologii na podstawie? Bo mam tylko rozszerzone, a z chęcią przerobiłabym też podstawę a nie mogę nigdzie znaleźć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości