Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: Fantazmic »

Witam.

Szukałem podobnego tematu, jednak nic nie mogłem znaleźć (możliwe, że nie starałem się zbyt mocno).

Mam pytanie odnośnie przeprowadzenia egzaminu maturalnego w 2015 roku:
Jestem osobą, która ukończyła liceum w 2013 roku, aktualnie studiuję na Politechnice Świętokrzyskiej.
W przyszłym roku chciałbym napisać maturę z matematyki rozszerzonej i nie wiem, czy będzie mnie obowiazywała podstawa programowa, którą szedł mój rocznik (z 2010 roku bodajże), czy ta nowsza?

Wysłałem również maila z tym pytaniem do CKE, jednak nie raczyli mi odpowiedzieć.


Pozdrawiam.
Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

Re: Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: Rosaline »

Jeśli nie oblałeś matury w swoim roczniku, to będzie Cię obowiązywała ta najnowsza, która wchodzi od przyszłego roku.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: Girion »

Już się spytałem paru osób, ale spytam raz jeszcze:
jak teraz, w 2014 nie będę pisał biologii, a w 2015 bym ją napisał, to będę pisał wg nowej czy starej? Rosaline?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: Seeba »

Wg nowej
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: Lika »

A skąd macie takie informacje?

Bo mi się osobiście wydaje, że według starej, coś mi się kojarzy, że kiedyś była taka ustawa, że muszą nam zapewnić możliwość pisania matur w naszej podstawie programowej, tym bardziej utwierdza mnie w tym przekonaniu fakt, że jak była stara matura, i weszła nowa (nasza), to Ci ze starej mają do tej pory zapewnioną możliwość pisania swojej matury, więc i z nami tak powinno być.

Ale nie mam żadnych potwierdzonych informacji, nie czytałam, żadnych rozporządzeń, tylko tak mi się kojarzy, że coś takiego kiedyś było, więc jeśli Wy jesteście pewni swojego zdania, to powiedzcie mi skąd macie te info.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: Madridistka »

Mnie się wydaję, że to jest tak, że jak w tym toku np. napisze się biologię to w przyszłym można poprawiać ją na starych zasadach, ale jakby w przyszłym roku chciało się zdawać biologię po raz pierwszy to już na nowych.
Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

[Link] Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: Rosaline »

medycyna-lepiej-po-no-ni-vt56244.htm tutaj randomlogin wszystko opisał
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: MrsCytoplazma »

Może coś ktoś w końcu powiedziec z pewnego źródła na 100% jak to będzie z tą poprawą w 2015 bo każdy mówi inaczej
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015 a osoby, które ukończyły szkołę w 2013r.

Post autor: randomlogin »

Rosaline pisze:tutaj randomlogin wszystko opisał
Czuje sie wywolany do tablicy, wiec napisze. Owszem, napisalem tam to co napisalem. Czyli zacytowalem rozporzadzenie i napisalem, ze trudno mi wymyslic jak inaczej mialoby to byc interpretowane.
Dostalem tez jednak odpowiedz z OKE Krakow (nie CKE), o ktorej tez gdzies zreszta pisalem, a ktora mowila, ze:
Nowy przedmiot (tudziez pisanie rozszerzenia jesli do tej pory mialo sie podstawe) - pisze sie po nowemu.
Poprawiany przedmiot - pisze sie po staremu przezgt2&lt lata.
Ta pierwsza linijka jest w zasadzie pewna i nie budzi kontrowersji. Ta druga - nie mam pojecia skad im sie wziely dwa lata. Zostalem odeslany do ustawy, ale bez konkretnych namiarow, a nie przegladalem jej pod tym katem, bo ogolnie mam co robic i mi sie zwyczajnie nie chce (chociaz mnie tez to dotknie, bo pewnie cos kiedys bede poprawial), tym bardziej ze personalnie uwazam, ze to jeden pies czy sie bedzie pisac taka czy taka. W kazdym razie to powyzej to jest oficjalna odpowiedz OKE na oficjalnie zadane pytanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości