praca badawcza - karaczany

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
maaciej
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:50

praca badawcza - karaczany

Post autor: maaciej »

Witam,
Muszę wybrać temat pracy badawczej na Olimpiadę biologiczną 2014/15 i w najbliższym czasie skonsultować się ze swoim nauczycielem. Obiektem mojego największego zainteresowania co do tematu są karaczany. Ponieważ sam hobbystycznie hoduję kilka gatunków sprawę mam ułatwioną, lecz jest jeden poważny problem - co mógłbym zbadać, opisać i wyciągnąć wnioski nie wymagające sprzętu laboratoryjnego?
Mam do dyspozycji następujące gatunki: k. madagaskarski, zielony, turecki, argentyński, wielkoskrzydły, aeluropoda insignis.
Wiedzę o tych gatunkach i ogólnie o karaczanach mam.
Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: praca badawcza - karaczany

Post autor: Smile_Forever »

Karaczany mogą się sprawdzić, bo badania na bezkręgowcach są ostatnio w modzie sprzętu laboratoryjnego jako takiego nie potrzebujesz, bo możesz zająć się badaniem zachowania karaczanów, w odpowiedzi na określone warunki, takie jak temperatura, bodźce mechaniczne etc. Możesz również badać ich preferencje żywnościowe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość