rosiczki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
dratewka

rosiczki

Post autor: dratewka »

Czy ktoś zajmuje się tymi roślinami? Dostałem sporo nasion kilku gatunków i chciałbym je posiać ale tak Żeby nie zniszczyć.Kiedyś zajmowałem się rosiczkami,ale większość wiedzy juŻ uleciała.Gdyby ktoś był tak miły i napisał parę słów będę bardzo wdzięczny :)
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Iwus »

Są to rośliny dośc kłopotliwe w uprawie.
podłoże torf wysoki nieodkwaszony, pH 4,5-5,5 trzeba zapewnić wysoką wilgotność zarówno podłoża jak i powietrza, podlewanie najlepiej deszczówką lub ewentualnie wodą destylowaną. Zraszanie niewskazane - źle na nie reaguje.
Absolutnie unikać nawożenia mineralnego azotem
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: rosiczki

Post autor: Vinci »

czyli na parapecie w domu raczej odpada ?
Olka

Re: rosiczki

Post autor: Olka »

Nie. Parapet jest ok. Musi być tylko słoneczny (w zaleŻności od odmiany i jej preferencji), a okno szczelne, Żeby nie wiało po roślinie, bo ona nie moŻe mieć chłodno. MoŻna ją teŻ doświatlać (taką zwykła lampką na biurko).
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Iwus »

Nie zapominajcie o tym że rosiczka to roślina owadożerna.Raczej trudno zapewnić jej na parapecie owdy.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: rosiczki

Post autor: Vinci »

a nie mozna karmic czyms innym zawierajacym azot
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: przyrodnik »

Od kilku lat mam na parapecie kilka gatunków rosiczek i żadnej nie muszę karmić. Te roślinki radzą sobie i bez owadów i bez dolewania nawozów.
dratewka
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2006, o 18:59

Re: rosiczki

Post autor: dratewka »

gdyby ktoś miał jakieś nasionka na zbyciu to się polecam
Betka
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2005, o 00:35

Re: rosiczki

Post autor: Betka »

dratewka pisze:gdyby ktoś miał jakieś nasionka na zbyciu to się polecam
Na allegro można kupic takie nasionka. Ale ja nie wiem czy z takich nasionek rosiczek coś Ci wyrośnie. Ja bym wolała roślinke - nawet taką malusieńką.
dratewka
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2006, o 18:59

Re: rosiczki

Post autor: dratewka »

Kilka lat temu z powodzeniem hodowałem rosiczki z nasion więc da radę.Wczoraj wysiałem D.capensis /red/ i czekam na rezultaty:) Gdyby ktoś był chętny na miniaturowe roślinki to moze na mnie liczyć o ile udadzą się tak jak kiedyś
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Mawr »

Zawsze chciałem miec taką roslinke w domu. Pare razy nawet byłem bliski kupna jakiejś. A tak dokładniej to wolałbym miec raczej muchołówke.
wredna
Posty: 71
Rejestracja: 8 lut 2006, o 11:53

Re: rosiczki

Post autor: wredna »

przyrodnik pisze:Od kilku lat mam na parapecie kilka gatunków rosiczek
jak one wyglądająw doniczce czy rosną większe niż w środowisku naturalnym, bo tylko takie widziałam i były maluteńkie
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: przyrodnik »

Ja kupuje je na allegro
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości