Szukam książki poświęconej histologii i cytologii.

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Szukam książki poświęconej histologii i cytologii.

Post autor: scyther94 »

Witam,
zaczynam właśnie pierwszy rok na kierunku lekarskim. Wiodący podręcznik do histologii jest wg mnie napisany bardzo nieprzystępnym językiem.
Czy są jakieś podręczniki albo książki omawiające temat histologii w sposób przystępny? Czy jest coś co byście polecili biorąc pod uwagę ograniczony czas jaki można poświęcić na histologię (oprócz histo trzeba się uczyć chociażby np. anatomii)?

Pozdrawiam
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: Szukam książki poświęconej histologii i cytologii.

Post autor: sygilaria »

Pamiętaj, że na każdej uczelni wymagają czego innego, niektórzy trzymają się wręcz kurczowo pewnych podręczników i układają pytania typowo pod nie. Możesz znaleźć książkę, z której będzie Ci się dobrze uczyć, ale egzaminy mogą już nie pójść tak gładko. Ja bym chyba nie ryzykowała i trzymała się tego sugerowanego przez katedrę. Ewentualnie porozglądaj się, po pewnie krążą wśród studentów jakieś notatki czy inne materiały będące skrótem podręcznika. Popytaj też starszych z czego się uczli, na pewno Ci pomogą.
Powodzenia
Awatar użytkownika
alexaveg
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2014, o 15:22

Re: Szukam książki poświęconej histologii i cytologii.

Post autor: alexaveg »

Osobiście do histologii nabyła w antykwariacie taką książkę:
"Kompendium histologii - T. Cichocki, J.A. Litwin, J. Mirecka, wyd Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bardzo fajna, przejrzysta z rycinami książka, wytłumaczona przystępnym językiem. Przedmiot dzięki niej zdałam na 4,5. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość