książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
ojaciematura
Posty: 49
Rejestracja: 13 lis 2013, o 07:04

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ojaciematura »

Nie sądziłam, że kiedyś o to zapytam, ale.
macie może do polecenia jakieś ciekawe zbiory z chemii, zwłaszcza z organicznej? W drugiej klasie zrobiłam operon i trochę witowskiego, w trzeciej dokończyłam witka i pazdro trochę robiłam, ale poszukuje trochę trudniejszych zadań.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

Z pazdry niektóre z dwoma ** są kozackie, gj jeśli je zrobiłaś ) do org zbiór Persony/Maturalnie, że zdasz o ile w ogóle potrzeba Ci jeszcze po przerobieniu tych zbiorów.
ojaciematura
Posty: 49
Rejestracja: 13 lis 2013, o 07:04

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ojaciematura »

szczerze mówiąc, to nie mam nic lepszego do roboty, mogłabym się uczyć biologii z której jestem słaba, ale nie lubię, a chemia zaspokaja moje sumienie przed maturą
ojaciematura
Posty: 49
Rejestracja: 13 lis 2013, o 07:04

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ojaciematura »

przepraszam, nie mogę edytować, ale dodatkowo msze powiedzieć, że po maturze z zamkoru widzę ile nie wiem i ile muszę się jeszcze nauczyć
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

ZamKor trudny fakt, ale ja jeszcze rok temu (w tym poprawiam) na oke w styczniu napisałem 30% a ostatecznie w maju na 88 więc nie najgorzej. Radzę Ci, rób biologie, miałem dokładnie to samo i punkta zabrakło więc wiem co mówię chyba że pewna jesteś 100wy to można biole i na 70 zepsuc".
ojaciematura
Posty: 49
Rejestracja: 13 lis 2013, o 07:04

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ojaciematura »

1 chciałam przeprosić za pomylenie wątków
Anarrion Dzięki, moze się jednak zabiorę za tą biologię, chociaż nie jestem pewna stówy, a wręcz jestem pewna, że tyle nie będę miała, bo zawsze się coś znajdzie czego wcześniej nie było i lipa a no i co najważniejsze nie wybieram się na lekarski więc nie potrzebuję aż tyle %
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

To czego nie było najpewniej będzie podane w tekscie i trzeba coś wywnioskować. Nie dadzą czegoś czego nie ma w wymaganiach, a to co jest - jest w podrecznikach i zbiorach zadań.
Awatar użytkownika
Calvin
Posty: 70
Rejestracja: 2 mar 2013, o 15:56

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Calvin »

Witam.Mam pytanie odnoście zbiorów zadań do biologii na poziomie rozszerzonym.Zastanawiam się jakie zbiory warto przerobić.Mam zbiór zadań matyralnych z omegi Iwony Żelazny i dlatego postanowiłem nie kupować witka, bo zadania by się chyba pokrywały.Zastanawiem się jeszcze jakie inne zbiory warto przerobić, może maturalnie, że zdasz albo abc maturalne.Co polecacie?
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Anarionn »

Cały ten wątek jest o tym, miłej lektury )
cytoplazma11
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2014, o 11:34

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: cytoplazma11 »

Co myślicie o notatkach z lekcji I. Żelazny?

Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Seeba »

cytoplazma11, lepsza jest seria biologia Bukały z tego samego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Smile_Forever »

Tak, zdecydowanie . Notatki z lekcji zawierają zdecydowanie za dużo informacji zupełnie zbędnych pod maturę .
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Seeba »

Notatki z lekcji są raczej dla osób przygotowujących się na olimpiadę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości