kto zaczyna od zera/prawie zera?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
julitak
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2014, o 10:54

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: julitak »

MissScarlett, ale Ty musisz zdawać matematykę, bo kiedy zdawałaś maturę to jeszcze nie była obowiązkowa, czy dlatego, że chcesz iść do jednego z miast, które jej wymagają do rekrutacji? Bo ja np. ze względu na matematykę zrezygnowałam np. z Wrocławia, a wzięłam pod uwagę Katowice, które wymagają tylko biol i chem. Matę co prawda zdam bez problemu, ale 90% mieć nie będę, a ludzie na medycynę po tyle zapewne pozdają, żeby sobie wynik podwyższyć. Mata na podstawie co prawda trudna nie jest, ale po prostu nie zdążę się przygotować na tyle mając jeszcze rozszerzenie z biologii i chemii
MissScarlett
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2014, o 22:07

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: MissScarlett »

julitak w tym roku nie wzięłam matematyki, bo nie musiałam, bo za moich czasów była nieobowiązkowa. I też kieruję się w stronę Katowic. A w przyszłym będę już musiała napisać matematykę, bo kończy mi się 5letni okres pisania matury na swoich starych zasadach a wtedy to już mi będzie wszystko jedno gdzie złożę papiery
Awatar użytkownika
julitak
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2014, o 10:54

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: julitak »

MissScarlett, rozumiem. W każdym razie do matematyki na poziomie podstawowym, tak żeby zdać (czyli te 30%) to bez żadnej przesady stwierdzam, że mozna się przygotować w 2-3 dni z filmików, które są na internecie. Żeby mieć jakis wysoki wynik, to już wiadomo, ze trzeba bardziej przysiąść.

A co do chemii to ostatnio kolega wysłał mi taki oto obrazek:
1.jpg
Pomimo mojej nienawiści ostatnio do wszystkich, którzy próbują mnie wybić z mojego naukowego trybu, nawet mnie to rozbawiło
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: randomlogin »

MissScarlett pisze: bo kończy mi się 5letni okres pisania matury na swoich starych"
Ten okres obowiazuje osoby, ktore nie zdaly matury. Ja jestem 5+ lat po maturze, matematyki nikt ode mnie sie nie domagal w tym roku - ba, zgodnie z aktualnymi zasadami wrecz nie moglbym jej zdawac. Mimo, ze obowiazkowa.
Awatar użytkownika
julitak
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2014, o 10:54

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: julitak »

randomlogin, czyli gdyby ubzdurało Ci się iść na uczelnię, gdzie wymagają matematyki, to co wtedy? Zdajesz po prostu na nowych zasadach, czy jak? Te reformy tak naprawdę niczego nie zmieniają (program nauczania prawie nic się nie zmienił) a tylko wprowadzają niepotrzebny bałagan, no i oczywiście nowe podręczniki, za które trzeba słono zapłacić.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: randomlogin »

Nic wtedy, musze isc z rozszerzeniem. Podstawy zdac nie moge, chocby nie wiem co. Juz jest podpisane rozporzadzenie, ktore to zmieni i pozwoli zdawac podstawe, ale jeszcze w tym.roku nie weszlo.

MissScarlett
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2014, o 22:07

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: MissScarlett »

randomlogin, zapytam jeszcze raz i się upewnię zanim zacznę skakać z radości. W 2009 roku matematyka była nieobowiązkowa. Zdałam ją sobie wtedy ślicznie, pięknie. Teraz, w 2014 nie muszę pisać matematyki i to wiem. To było jasne. A jak mi się teraz nie uda napisać tak jak chcę to przy podejściu w 2015 roku nadal nie będę musiała jej pisać? Chociaż minie 6 rok?
Napisałeś dosyć jasno, ale wolę się upewnić 100 razy

julitak, Mi to wysłał chłopak, rozbawiło mnie na krótko, bo żyję ze świadomością, że w moim przypadku ten kwejk jest bardzo boleśnie prawdziwy

I pytanie ogólne. Nie mogę wynaleźć na stronie CKE wymagań egzaminacyjnych do matury z biologii rozszerzonej na 2014r. Stare owszem są, wszystkie.
Ktoś ma jakieś info gdzie mogę znaleźć aktualne?
Awatar użytkownika
julitak
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2014, o 10:54

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: julitak »

MissScarlett, obowiązują wymagania od 2005 r.
MissScarlett
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2014, o 22:07

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: MissScarlett »

julitak, Ok, dzięki Powieszę sobie nad łóżkiem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: randomlogin »

MissScarlett, 2015 to juz bedzie rok po reformie, jak nowe przepisy w tym wzgledzie wygladaja nie pamietam (wydaje mi sie, ze tak samo - ale wydawac to mi sie moze duzo rzeczy), wiec czy jest powod do skakania z radosci musisz poczytac sama. Ja wiem tylko ze w tym roku mozna matematyki nie zdawac chociaz 6 lat minelo, a przepis ktory przytoczylas dotyczyl sytuacji osob, ktore nie zdaly matury w ogole.
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: madeline_l »

julitak matma podstawowa to nie jest żaden problem. Serio. Osoba która skończyła gimnazjum jest w stanie ja napisać na 50% bez większych trudności, więc przypuszczam, że i Ty będziesz miała ładny przyzwoity wynik. Wystarczy, że otworzysz jeden czy dwa arkusze i tyle. Ja wybieram się matmę poprawić, bez żadnej powtórki, więc zobaczymy co będzie.
MissScarlett
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2014, o 22:07

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: MissScarlett »

randomlogin, Tak czy siak, prawo nie będzie działało wstecz. No, ale poczytam jeszcze
Dzięki za odpowiedź w każdym razie
Godrisk
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2014, o 19:47

Re: kto zaczyna od zera/prawie zera?

Post autor: Godrisk »

Witam wszystkich.

Również zaczynałem od zera (chemię). Od października do końca stycznia udało mi się przerobić cały materiał, teraz tylko arkusze (średnie wyniki to 80%). Wynik na 60% daje mi upragnioną medycynę więc może się tym razem uda .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości