H NMR - interpretacja widma

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
carofnica
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2014, o 16:21

H NMR - interpretacja widma

Post autor: carofnica »

Hej, czy ktoś miły zinterpretowałby mi widmo z załącznika?Coś nie mogę sobie poradzić z tym jednym przykładem.
Załączniki
20140323_173021.jpg
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

[Link] H NMR - interpretacja widma

Post autor: DMchemik »

No z racji że ostatnio mieliśmy tutaj dość żywą dyskusję o widmach, a raczej o kiepskiej jakości parawidmach, które prowadzący zajęcia wręczają studentom (możesz sobie zerknąć tutaj: mechanizm-reakcji-odczytywanie-hnmr-ir-vt57302.htm), to muszę powiedzieć że takie widma chciałbym by ludzie dostawali zawsze. Jest to octan n-butylu, czy teraz jesteś w stanie sobie poradzić sama z interpretacją sygnałów?
carofnica
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2014, o 16:21

Re: H NMR - interpretacja widma

Post autor: carofnica »

Też tak myślałam, ale taki sam związek wyszedł mi w MS (3 przykład), a nie może, bo GC dała nam 3 piki czyli 3 różne substancje. Przesyłam całość zadania więc

w pierwszym wg mnie jest aceton, w drugim i trzecim octan n-butylu, a składów w sumie nie liczyłam jeszcze
Załączniki
3
3
2
2
1
1
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: H NMR - interpretacja widma

Post autor: DMchemik »

masz racje z tym acetonem i octanem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość