OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: borodziej »

skellen pisze:borodziej, a planujecie wersję elektroniczną książki z testami wydać jeszcze przed końcem XXIX edycji?
Pytanie do Przewodniczącej
Wrócę z chorobowego, to się zapytam i dam znać
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: Seeba »

Gdyby było więcej informacji na temat tej książeczki z testami proszę o informację. Dzięki!
Awatar użytkownika
gabi_ja
Posty: 44
Rejestracja: 3 lis 2011, o 15:03

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: gabi_ja »

Tak troche z innej beczki. a kiedy jest II etap?

Awatar użytkownika
koszatnik
Posty: 16
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 05:52

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: koszatnik »

Chyba 12 kwietnia, ale pewności nie mam.
A jak tam wasze przygotowania
Awatar użytkownika
gabi_ja
Posty: 44
Rejestracja: 3 lis 2011, o 15:03

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: gabi_ja »

U mnie ze względu na maturę marnie

Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: nodame »

Wybaczcie moje prymitywne pytania (sama jestem zażenowana, jak ktoś zadaje podobne), ale nie chce mi się szukać odpowiedzi Etap regionalny i wojewódzki to to samo? I drugie pytanie jak to jest z tym ustnym w 2 etapie? Każdy musi go przejść czy to jakaś forma dogrywki?
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: skellen »

nodame, obecnie regionalny nie jest rozgrywany, jest od razu wojewódzki. Ustny jest dla 12 najlepszych uczestników. Siedmiu (wspaniałych ) przechodzi do centralnego.
Awatar użytkownika
drponury
Posty: 76
Rejestracja: 22 mar 2014, o 21:22

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: drponury »

a tak w ogóle to jak ocenianie, etapy wyższe od szkolnego wymagają więcej wiedzy, czy to taki miszmasz?
Cungallunga
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2014, o 17:53

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: Cungallunga »

Czytałem sporo wypowiedzi i są głosy które mówią, że tak na prawdę to zależy od tego jaki masz zasób wiedzy. Wychodzę z założenia, że w ekologi najważniejsza jest logika i obserwacja, biorę udział w tym roku i czekam na etap wojewódzki, sporo czytam, dużo oglądam programów tematycznych, rozwiązuje testy, ale chyba najwięcej to daje mi samodzielne badanie. Co tydzień staram się być w terenie i obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować, a jeśli połączy się to z logicznym myśleniem to chyba można przejść dalej. Nawet jeśli nie, to wybierając się na ekologię przyda się to w przyszłej pracy. A jeśli mogę coś polecić to oglądajcie programy takie jak: Dzika Polska w której jest przedstawiona sytuacja często prawna, ale i stan przyrody no i chyba najważniejsze to jest to, że mówią i przedstawiają tam miejsca i zwierzęta/rośliny z Polski, opowiadając o nich rzeczy które ciężko znaleźć w internecie, następnie to 100 tysięcy bocianów", Ostoja programy przyzwoite, zwłaszcza Dzika Polska". Życzę powodzenia, oraz tego żebyśmy spotkali się w centrali
Awatar użytkownika
ikusia
Posty: 80
Rejestracja: 13 sty 2012, o 11:55

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: ikusia »

Hej wiecie może jaki średnio jest próg na etapie wojewódzkim, znaczy żeby się dostać do tej dwunastki? :p
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: skellen »

ikusia, zależy od roku i województwa. Zwykle to jest 38-40. Trzeba jednak pamiętać, że test wojewódzki nie jest aż tak łatwy jak szkolny
Awatar użytkownika
ikusia
Posty: 80
Rejestracja: 13 sty 2012, o 11:55

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: ikusia »

ooooo, ja się bałam że liczą się tylko 50 :p a wiesz może czy poziom testów jakoś się zmienił? bo mam książkę z x-xiv edycji i nie wiem czy mogę to porównywać?
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: skellen »

ikusia, na centralnym(poziom znacznie w górę) jest próg 42-44 ale czy ktokolwiek osiągnął 50. to Borodzieja trzeba by było zapytać o takie przypadki
A co do testów, to poziom jest raczej porównywalny. Z tym, że osiąganie regularnie 46 punktów z wojewódzkich w warunkach laboratoryjnych(czyt. domowych) nie oznacza, że się jest już w tej 12. Dochodzi stres, rywalizacja i. nienajlepsze wybory
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości