OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
ikusia
Posty: 80
Rejestracja: 13 sty 2012, o 11:55

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: ikusia »

oj z nie najlepszymi wyborami mam problem już teraz :p tylko 12 osób na województwo to jakoś strasznie mało i bałam się że w ogóle nie ma po co się uczyć bo i tak nie mam szans a z jakich książek się uczycie? i na co warto zwrócić uwagę?
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: KamilB »

ikusia pisze:ooooo, ja się bałam że liczą się tylko 50 :p a wiesz może czy poziom testów jakoś się zmienił? bo mam książkę z x-xiv edycji i nie wiem czy mogę to porównywać?
W starszych testach jest bardzo dużo nieaktualnych pytań, lepiej przejrzeć pytania z ostatnich 5-10 lat
Awatar użytkownika
Dreams
Posty: 51
Rejestracja: 18 sty 2014, o 20:06

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: Dreams »

Jakie przygotowania? hahaha Może parę dni przed coś poczytam, nie mam czasu na przygotowania nie planowałam wgl dostać się na wojewódzki, bo do etapu szkolnego przyszłam bez przygotowania, wgl zapomniałam o tej olimpiadzie. Wiem, marnuję szansę, ale kompletnie nie mam czasu
Olks
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2014, o 17:53

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: Olks »

Szczerze powiedziawszy to nie wiem, co jest lepsze: zdanie się na szczęście, czy uczenie się dosłownie WSZYSTKIEGO. Na szkolnym pojawiło się pytanie z numeru lutowego Aury (Sokrates), a etap szkolny odbył się w styczniu. Także życzę nam wszystkim powodzenia.
Nataliad6
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 20:12

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: Nataliad6 »

Witam wszystkich użytkowników forum

Moje przygotowania do olimpiady ekologicznej wyglądają tak, że przeczytałam książkę pana Umińskiego i do tej książki mam zbiór testowych zadań po każdym rozdziale. Swoją drogą to polecam, książka jest naprawdę ciekawa (!) i z przyjemnością się ją czyta (chodź gdyby nie olimpiada to pewnie nigdy bym do niej nie sięgnęła). Kilka miesięcy wcześniej przygotowując się do szkolnego etapu przeczytałam Pyłkę - Gutowską i do niej też mam testy. Oprócz tego czytam dużo czasopism ekologicznych ( Aura, Przyroda Polska). Na bieżąco staram się rozwiązywać testy z ubiegłorocznych lat, jak również te przygotowane przez mojego nauczyciela. Mój problem polega na tym, że obie książki które przeczytałam wydane zostały w latach 90 i boję się że niektóre informację mogą być nieaktualne, a jak wiadomo jest to dziedzina wiedzy bardzo szybko się rozwijająca.
Kończąc mój przydługi wywód chciałam się Was zapytać czy moglibyście polecić może jeszcze jakiś dobry zbiorek zadań bądź bardziej aktualną pozycję? I ogólnie myślicie że jestem na dobrej drodze? Osobiście nie liczę na żaden wielki sukces Bo mam wrażenie że nie poświęciłam temu tak dużo czasu jakbym chciała. No ale jest jeszcze półtora tygodnia można spróbować nadrobić braki.
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: skellen »

Nataliad6, świetna drogę obrałaś Do bardziej aktualnych wiadomości polecam Ekologia z biogeografią i ochroną środowiska Barbary Bukały. No i oczywiście do przekopania jeszcze internet. Warto szukać zagadnień na podstawie pytań, np. jest pytanie o parki, to obczaić największy, najmniejszy, najstarszy, najmłodszy, loga itd.

No i koniecznie przejrzeć pytania ustne z wojewódzkiego
montek17
Posty: 44
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:19

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: montek17 »

mam do Was pytanko, czy gdzieś w szerokich zasobach Internetu można znaleźć testy i pytania z ustnego z lat ubiegłych? Macie jakieś namiary

Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: skellen »

Gdzieś na początku tematu podawałem linki.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: borodziej »

Dreams pisze:Jakie przygotowania? hahaha Może parę dni przed coś poczytam, nie mam czasu na przygotowania nie planowałam wgl dostać się na wojewódzki, bo do etapu szkolnego przyszłam bez przygotowania, wgl zapomniałam o tej olimpiadzie. Wiem, marnuję szansę, ale kompletnie nie mam czasu
No cóż, można tylko dodać: wgl hahaha.
Awatar użytkownika
borodziej
Posty: 677
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:47

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: borodziej »

Został już tydzień, będzie walczyć przy przesympatycznej wiosennej aurze.
Załączniki
XXIX OWE.jpg
Cungallunga
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2014, o 17:53

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: Cungallunga »

Wiecie może czy potrzebne są legitymacje szkolne na etap wojewódzki? XD bo gdzieś zgubiłem i boje się czy będą z tym jakieś problemy. Help
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: KamilB »

Cungallunga pisze:Wiecie może czy potrzebne są legitymacje szkolne na etap wojewódzki? XD bo gdzieś zgubiłem i boje się czy będą z tym jakieś problemy. Help
U nas zawsze sprawdzali dowód tożsamości.
Awatar użytkownika
slavicis
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:09

Re: OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ 2014

Post autor: slavicis »

witam wszystkich ekologów co warto jeszcze powtórzyć przed sobotą ? czy znacie jakieś pewniaki ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości