Rekrutacja na położnictwo/pielęgniarstwo zaocznie

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
MaskiwPaski
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 10:58

Rekrutacja na położnictwo/pielęgniarstwo zaocznie

Post autor: MaskiwPaski »

W tym roku zamierzam pójść na studia. Biorę pod uwagę w zasadzie tylko te dwa kierunki dla wyboru. Dziś przeczytałam że na studia niestacjonarne na kierunku pielegniarstwo i połoznictwo mogą ubiegać się o miejsce tylko osoby posiadające dyplom ukończenia szkoły medycznej. Rujnuje to wszystkie moje plany, gdyż skończyłam jedynie LO. Na dni otwarte niestety nie mogłam dotrzeć, gdyz pracuję. Czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na te studia, bez dyplomu? BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ
BialaPanna
Posty: 231
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:10

Re: Rekrutacja na położnictwo/pielęgniarstwo zaocznie

Post autor: BialaPanna »

Niestacjonarne studia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo na WUM (a także innych państwowych uczelniach) to tzw. studia pomostowe. Umożliwiają one podniesienie kwalifikacji pielęgniarkom i położnym po liceum lub studium medycznym.

Bezpośrednio po LO i zdaniu wymaganych przedmiotów na maturze możesz iść na pielęgniarstwo albo położnictwo stacjonarne.

Ale poszukaj, może jest jakaś prywatna uczelnia oferująca licencjat w trybie zaocznym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości