Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: ellen100p »

Hej
Mam takie pytanie do studentów medycyny. Na jakiej uczelni studiujecie i jak oceniacie swój plan zajęć?
Chcę sobie zrobić takie porównanie. Czy zajęcia są porozkładane po ludzku czy rozwalone na cały dzień co 2 godziny? Czy nie ma np. dwóch ciężkich przedmiotów jednego dnia? Czy zajęcia są głównie rano, czy raczej po południu?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: Mårran »

Na pierwszych dwóch latach zajęcia były różnie, zdarzały się do późna, chociaż z reguły były do południa. Potem do do 13-14, czasem wcześniej.

Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: randomlogin »

Na pytanie jak sa rozlozone zajecia mozna odpowiedziec tylko zalezy do ktorej grupy trafisz, zwlaszcza przed blokami, a jest ich na kazdej uczelni tyle, ze nie da sie uniwersalnie powiedziec, ze gdzies lepiej gdzies gorzej. Bo w czasie blokow to jak wyjdziesz po 13 to jest juz pozno.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: karchola »

Nie da się idealnie rozłożyć planu dla każdej grupy tak aby ciężkie przedmioty się nie pokrywały a zwłaszcza przy obecnym systemie studiów. Względne jest też pojęcie ciężki przedmiot - zależy od prowadzącego i ogólnej kompilacji ze wszystkich przedmiotów A dwa ja np. nigdy nie kończę bardzo późno, we wtorek mam tylko jedne zajęcia ale od 12.30 więc ani zrobić wiele przed ani po Rozkład zajęć nie jest zbyt dobrym czynnikiem nakierowującym w kwestii wyboru uczelni a przynajmniej moim zdaniem.
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: ellen100p »

Dzięki za odpowiedzi, ale moglibyście przy okazji napisać, gdzie studiujecie?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: randomlogin »

Ja w Krakowie. Ale to serio nie ma znaczenia - nie uda sie tobie w ten sposob porownac planow. Mi zdarzalo sie miec zajecia 3 dni w tygodniu, a w tym samym semestrze byly grupy ktore mialy codziennie i to z okienkami po kilka h. Zajecia kazda grupa ma inaczej na kazdej uczelni, a nie wiesz przeciez do ktorej grupy trafisz.
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: ellen100p »

randomlogin,
A to nie jest tak, że do grupy się człowiek sam zapisuje?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: Mårran »

Zależy gdzie, w Gdańsku ludzie są przydzielani, chyba że się poprzenoszą.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: randomlogin »

Dokladnie, zalezy gdzie. Poza tym nawet jak sama sie zapiszesz, to nie wiesz na jaki plan akurat ta grupa trafi. Moze bedziesz znala plan na pierwszy rok, o ile akurat nic sie nie zmieni, ale nie na kolejne. Czesto ogolne ramy powtarzaja sie z poprzednich lat, wiec mozna cos probowac podejrzec, ale nie zawsze. Poza tym numerki grup sie przesuwaja, rozne roszady moga miec miejsce krotko mowiac - nie bedziesz w stanie tego zaplanowac.
ellen100p
Posty: 102
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:07

Re: Na której uczelni najlepszy plan zajęć? (lek.)

Post autor: ellen100p »

Aha ok, już rozumiem. Czyli trzeba się zdać na los
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości