Punkty na maturze

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
WDK
Posty: 20
Rejestracja: 27 sty 2014, o 20:49

Punkty na maturze

Post autor: WDK »

Witam. Mam, może banalne, pytanie, ale chcę być pewny. Jak wygląda podliczanie punktów i wyrażanie ich w procentach z całego arkusza na maturze, a mianowicie : jeżeli zdobywamy powiedzmy 52 punkty na 60 możliwych to mamy 86,(6)%, to czy w efekcie końcowym dostajemy 86% czy zaokrąglają do 87% ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Punkty na maturze

Post autor: Giardia Lamblia »

87%. Wyniki z matury zaokrąglają tak jak maturzyści mają to robić w arkuszach maturalnych. Są konsekwentni.
grafoy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2014, o 09:55

Re: Punkty na maturze

Post autor: grafoy »

Może to pytanie zabrzmi banalnie ale nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji a ta matura 2015 zmieniła się cholernie. Jak wygląda wliczanie punktów z obowiązkowej części matury do punktacji na studia? Czy te przedmioty są w ogóle liczone czy tylko mogą być zaliczone? Inne przeliczniki?

Była bym wdzięczna za pomoc
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Punkty na maturze

Post autor: randomlogin »

To nie zalezy od matury, tylko od kryteriow rekrutacji na studia. Ktorych nie znamy poki co. Uczelnie moga rozne rzeczy uznac, tak jak i do tej pory mogly - zadne nowe przymusy w tym zakresie sie nie pojawily.
grafoy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2014, o 09:55

Re: Punkty na maturze

Post autor: grafoy »

A jak to wygląda na chwile obecną? Mam na myśli aktualna maturę. Chciałabym startować na umed w łodzi. Niestety nie ma tam wyjątkowo uściślonych zasad punktowania. Jedynie 2 przedmioty rozszerzone z których łączny max. to 400 punktów gdzie próg punktowy w 2013 wynosił 448. Nawet gdyby ktoś zdał idealnie to skąd się wzięło te pozostałe 48?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Punkty na maturze

Post autor: randomlogin »

Kiedy prog wynosil 448? A kiedy liczone sa dwa przedmioty? Jak ma sie jedno do drugiego?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Punkty na maturze

Post autor: ryniofit8000 »

grafoy, bo w Łodzi dopiero od tego roku liczą się jedynie 2 przedmioty. W rekrutacji 2013 liczył się też trzeci przedmiot, który można było zdawać na podstawie lub na rozszerzeniu i max. punktów to było 600. (za podstawę z tego trzeciego przedmioty, którym była matma lub fizyka, można było uzyskać 100 pkt a za rozszerzenie 200)
grafoy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2014, o 09:55

Re: Punkty na maturze

Post autor: grafoy »

ooo Ryniofit8000 dziękuję Ci bardzo
Nie zwróciłam na to uwagi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości